Rubriky:

Evropské ligy

Skotský klub Hearts prodělal téměř tři milióny liber

29. listopadu 2005 12:14 - EDINBURGH

Skotský fotbalový klub Heart of Midlothian za poslední rok prodělal téměř tři milióny liber. Podle hospodářských výsledků za účetní období do letošního července, zveřejněných v pondělí, dosáhla ztráta 2,728.000 liber (přes 115 miliónů korun).

 

sport.scotsman.com

Na propadu hospodaření klubu, jehož barvy hájí i české trio Rudolf Skácel, Michal Pospíšil a Roman Bednář, se podílely zejména náklady na hraní zápasů v evropských pohárech na náhradním stadionu Murrayfield a také první celý rok fungování fotbalové akademie.

Výkonný ředitel Roman Romanov věří ve zlepšení ekonomické situace Hearts. "Bylo to dramatických dvanáct měsíců, ale cítím, že Hearts vyjdou z nedávných časů v mnohem silnější pozici," řekl syn litevského milionáře Vladimira Romanova, který se v říjnu stal majoritním akcionářem klubu.

Hearts měli výborný start do letošního ročníku skotské ligy, ale tehdy neporažený tým musel v říjnu kvůli sporům s majitelem opustit trenér George Burley a zanedlouho i dva členové vedení. Od listopadu mužstvo koučuje Graham Rix, jeho svěřenci jsou v tabulce druzí za Celtikem Glasgow.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy