Marseille před duelem s Libercem prohrála a je v lize až čtrnáctá

Olympique Marseille, proti kterému ve čtvrtek nastoupí v Evropské lize fotbalisté Slovanu Liberec, prohrál v 8. kole francouzské ligy s Angers 1:2 a v tabulce je až na 14. místě. Z osmi zápasů má stejný počet bodů.

Romain Alessandrini z Olympique Marseille.

Tým Angers je zatím velkým překvapením Ligue 1. Nováček soutěže hraje v horní polovině tabulky a v Marseille si připsal už třetí venkovní výhru v sezóně.

Skóre otevřel v 38. minutě z pokutového kopu hostující Mangani a druhý gól přidalo Angers v 70. minutě po trefě Thomase. Marseille sice snížila po další penaltě v podání Michyho Batshuayie, ale ten čtvrtým gólem v sezoně jen zmírnil prohru.

Marseille nastoupila v sestavě: Mandanda - Manquillo (71. Dja Djedje), N'Koulou, Rolando, De Ceglie - Zambo Anguissa (46. Silva), Diarra, Barrada - Sarr (62. Ocampos), Batshuayi, Cabella.

Nice vyhrálo v St. Etienne

Roli favorita nezvládlo ani St. Etienne. Druhý tým tabulky doma po pěti ligových výhrách v řadě nestačil na Nice a inkasoval čtyři góly (1:4). Hvězdou večera byl Hatem Ben Arfa, který po letním příchodu z Newcastlu zaznamenal už šestý ligový gól a společně s pařížským Cavanim je nejlepším střelcem Ligue 1.

St. Etienne s debaklem nic nezmohlo, i když dohrávalo v dvojnásobné početní výhodě. Za strčení do protihráče byl totiž nejprve potrestán Mendy a deset minut před koncem byl po faulu ve vápně vyloučen i Le Marchand. Bahebeck však penaltu neproměnil a jen korunoval špatný večer St. Etienne, které i tak uhájilo druhé místo.

Francouzská fotbalová liga - 8. kolo:
Marseille - Angers 1:2 (78. Batshuayi z pen. - 38. Mangani z pen., 70. Thomas)
Guingamp - Monako 3:3 (65. a 89. Benezet , 30. Privat - 15. Silva, 45. Raggi, 71. Dirar)
Montpellier - Lorient 2:1 (6. Bensebaini, 58. Martin - 48. Abdullah)
St. Etienne - Nice 1:4 (19. Perrin - 39. a 45.+1 Ben Arfa, 5. Koziello, 53. Seri)