Duel Italského poháru přerušil slzný plyn, Juventus poté vyrovnal

Fotbalisté Juventusu ve čtvrtek remizovali v prvním zápase osmifinále Italského poháru na hřišti Fiorentiny 2:2. Hosté už prohrávali o dvě branky, nerozhodný výsledek jim před odvetou zajistili Pessotto a Mutu.

Utkání bylo v třetí minutě druhého poločasu téměř na půl hodiny přerušeno kvůli slznému plynu, kteří použili policisté při potyčce s fanoušky za branami stadionu. Když se plyn začal vznášet i nad trávníkem a diváci odcházeli z ochozů, rozhodčí Luca Palanca poslal zpátky do kabin také oba týmy.

Tomáš Ujfaluši odehrál v obraně Fiorentiny celý zápas, Pavel Nedvěd se v turínském týmu dostal na trávník v 55. minutě. Po čtyřech měsících od zranění ramena se do branky Juventusu postavil reprezentační gólman Gianluigi Buffon.

Stejní soupeři na sebe v neděli narazí také v utkání italské ligy.