Camoranesi rozhodl o výhře Juventusu nad Fiorentinou

ŘÍM

Fotbalisté Fiorentiny podlehli v zápase italské ligy Juventusu 1:2, dvě minuty před koncem o tom rozhodla branka hostujícího Camoranesiho. Juventus si tak upevnil první pozici v tabulce, před AC Milán vede o osm bodů. Na hřišti se zároveň potkali dva dosavadní nejlepší střelci italské ligy: francouzský útočník Juventusu Trezeguet a Luca Toni z Fiorentiny.

Krátce před poločasem vyrovnal domácí Pazzini, který v jedenácté minutě vystřídal zraněného Dána Jörgensena. Čeští fotbalisté Tomáš Ujfaluši a Pavel Nedvěd proti sobě tentokrát odehráli celé utkání, zatímco ve čtvrtek Nedvěd přišel do hry až v průběhu druhého poločasu.

V zápase Udine proti Livornu byli úspěšnější hosté, zvítězili 2:0 a posunuli se na pátou příčku. Zápas se pro Udine od začátku nevyvíjel dobře, první gól padl do domácí sítě po vlastní brance nigerijského záložníka Oboda už v deváté minutě. Čtvrt hodiny před koncem pak zvýšil na konečných 2:0 pro Livorno Lucarelli.

Souboj dvou týmů ohrožených sestupem mezi Trevisem a Messinou skončil bez branek. Treviso zůstalo po remíze předposlední, Messina si díky získanému bodu o jednu příčku polepšila a je šestnáctá.

Itálie - 14. kolo:
Fiorentina - Juventus 1:2 (39. Pazzini - 8. Trezeguet, 88. Camoranesi), Lazio - Siena 3:2 (42. Di Canio, 61. Cesar, 80. Tare - 53. Bogdani, 90+1. vlastní Peruzzi), Palermo - Cagliari 2:2 (20. Caracciolo, 22. Makinwa - 64. Conti, 87. Bega), Reggina - Parma 2:1 (10. Coza, 21. De Rosa - 13. Cardone), Sampdoria - Empoli 2:0 (76. Borriello, 86. Flachi), Treviso - Messina 0:0, Udine - Livorno 0:2 (9. vlastní Obodo, 74. Lucarelli).
Podrobné statistiky soutěže najdete ZDE

Čtyřiatřicetiletý Andy Cole pomohl Manchesteru City dvěma góly k ligovému vítězství 5:2 na hřišti londýnského Charltonu. Po třetí výhře na stadionu soupeře v sezoně si mužstvo City pojistilo osmé místo v tabulce.

Anglie - 15. kolo:
Charlton - Manchester City 2:5 (36. Bent, 73. Bothroyd - 25. a 48. Andy Cole, 37. Sinclair, 69. Barton, 79. Vassell).

Fotbalista Petr Ruman přispěl jedním gólem k triumfu Mohuče 5:1 nad Wolfsburgem v dnešním zápasu 15. kola německé ligy. Domácí tým se ujal vedení už ve druhé minutě po pokutovém kopu, a přestože hosté vzápětí vyrovnali, druhému debaklu za poslední dva týdny se neubránili.

Český záložník zvýšil v nastaveném čase prvního poločasu pátou trefou v ligové sezoně na 3:1. Ve druhé půli Wolfsburg jen těsně unikl zopakování výsledku 1:6 z dva týdny starého duelu s Brémami.

Ve druhém dnešním duelu Hertha Berlín porazila Leverkusen 2:1 a upevnila si páté místo v tabulce.

Německo - 15. kolo:
Mohuč - Wolfsburg 5:1 (2. z pen. a 77. Thurk, 36. Auer, 45.+1 Ruman, 51. Zidan - 3. Klimowicz), Leverkusen - Hertha Berlín 1:2 (20. Berbatov - 58. Bastürk, 64. Marcelinho).

Až v šesté minutě nastaveného času přišli fotbalisté Atlétika Madrid o naději, že se po čtyřech zápasech ve španělské lize opět dočkají vítězství. O výhru v Bilbau je obrala hlavička domácího obránce Pabla Orbaize, která rozhodla o dělbě bodů za remízu 1:1. Bilbao díky tomu opustilo poslední místo tabulky. Atlético v sobotním utkání dlouho vedlo, když v 12. minutě využil dlouhý pas Maxiho Rodrigueze kanonýr Mateja Kežman.

Valencia zvítězila na hřišti Espaňolu Barcelona 3:1 a na pátém místě vyrovnala bodový zisk Realu Madrid. První branka do domácí sítě padla po čtvrthodině hry a postaral se o ni španělský záložník Angulo, před přestávkou zvýšil útočník Villa. Po hodině hry přidal třetí gól hostů Pablo Aimar a barcelonský tým už jen zkorigoval.

Santander remizoval se San Sebastianem 2:2 a při těsných bodových rozestupech na konci tabulky se posunul na sedmnácté místo. O první branku hostů se postaral po kombinační akci záložník Novo, druhý gól přidal v 51. minutě De Paula poté, co domácímu gólmanovi vypadl z rukou míč po Barkerově trestném kopu. Santander ale dokázal vyrovnat, při gólu na konečných 2:2 poslal dvě minuty před koncem Mikel Alonso míč do vlastní branky.

Španělsko - 14. kolo:
Bilbao - Atlético Madrid 1:1 (90.+6 Orbaiz - 12. Kežman), Cádiz - Zaragoza 1:2 (17. Enrique - 68. Cani, 70. Ewerthon), Espaňol - Valencia 1:3 (63. Coro - 15. Angulo, 43. Villa, 60. Aimar), Alavés - Mallorca 0:3 (45. a 52. Victor, 65. Iuliano), Santander - San Sebastian 2:2 (65. Antonito, 88. vlastní Alonso - 21. Novo, 51. De Paula), Villarreal - Barcelona 0:2 (24. vlastní Peňa, 63. Deco).