Rubriky:

Evropské ligy

Útočník Černý prodloužil v Ajaxu smlouvu do roku 2020

20. října 2015 12:14 - Amsterdam

Reprezentant do 21 let Václav Černý prodloužil v Ajaxu smlouvu o další dva roky. Osmnáctiletý fotbalista tak nyní bude v amsterdamském klubu vázán až do 30. června 2020. Talentovaný útočník přitom teprve v lednu podepsal kontrakt do roku 2018.

 

AFC Ajax, Facebook

Odchovanec Příbrami se poprvé upsal Ajaxu před dvěma roky. Tehdy ještě zůstal v Příbrami, ale loni v lednu už zamířil do slavné akademie třiatřicetinásobného nizozemského mistra. Za juniorku nastupoval pravidelně v Lize mistrů a letos v srpnu debutoval v A-týmu.

Za něj dosud Černý ve dvou soutěžních zápasech dohromady nasbíral 18 minut. V nizozemské soutěži střídal proti Tilburgu a v předkole Evropské ligy si krátce zahrál proti Jablonci.

Společně s Černým podepsali smlouvy do roku 2020 i mladí záložníci Donny van de Beek a Abdelhak Nouri. "Od začátku sezony těmto třem hráčům hodně věříme, takže jsme si je pojistili na pět let. Dříve jsme jim kvůli nízkému věku mohli nabídnout maximálně tříleté smlouvy, ale vzhledem k tomu, že už všem bylo osmnáct, dohodli jsme se na dalších dvou letech," uvedl na webu Ajaxu sportovní ředitel Marc Overmars.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy