Manchester United stáhl náskok Chelsea na šest bodů

LONDÝN

Fotbalisté Manchesteru United v sobotu porazili v 17. kole anglické ligy Aston Villu na jejím hřišti 2:0 a připsali si pátou výhru z posledních šesti zápasů. Svěřenci trenéra Alexe Fergusona, kteří se překvapivě nezúčastní na jaře bojů v pohárové Evropě, stáhli náskok vedoucí Chelsea na šest bodů.

Milan Baroš trefil v zápase proti Manchesteru břevno.

Hostující tým nasměroval k vítězství již v 10. minutě Van Nistelrooij, jenž si třináctým gólem v sezoně upevnil vedení v tabulce střelců. Druhý gól pak krátce po přestávce přidal druhý hvězdný útočník Rooney. Milan Baroš odehrál v dresu Aston Villy celý zápas, ale neprosadil se.

Hattrickem se blýskl anglický reprezentant Owen, jenž společně s kolegou Shearerem pomohl porazit West Ham. Londýnský tým doma prohrál 2:4, obránce Tomáš Řepka byl vystřídán čtvrt hodiny před koncem.

Tři góly zaznamenal i Senegalec Camara, který byl v dresu Wiganu dokonce jediným střelcem zápasu proti Charltonu. Wigan je nyní šestý dva body před Arsenalem a dva za Boltonem, jenž se dotáhl bodově na Tottenham. Wanderers dnes deklasovali v Liverpoolu 4:0 Everton.

Jiří Jarošík vstřelil tři minuty po svém příchodu na trávník gól, ale v 76. minutě už jen zmírnil prohru Birminghamu na hřišti Manchesteru City na 1:4. Jarošíkův tým tak klesl již na předposlední místo tabulky.

V neděli se hrají dva zápasy včetně šlágru Arsenal - Chelsea.

Výsledky - 17. kolo:
Aston Villa - Manchester United 0:2 (10. Van Nistelrooij, 51. Rooney), Everton - Bolton 0:4 (75. a 80. Janakopulos, 32. Davies, 79. Speed z pen.), Fulham - Blackburn 2:1 (45. Diop, 52. Boa Morte - 90. vlastní Knight), Portsmouth - West Bromwich 1:0 (56. Todorov), Wigan - Charlton 3:0 (9., 51. a 63. Camara), West Ham - Newcastle 2:4 (20. vlastní Solano, 73. Harewood z pen. - 5., 43. a 90. Owen, 66. Shearer), Manchester City - Birmingham City 4:1 (1. Sommeil, 15. Barton z pen., 40. Sibierski, 70. B. Wright-Phillips - 76. Jarošík).