Svěrkoš vstřelil vítězný gól Mönchengladbachu

Český útočník Václav Svěrkoš rozhodl svým prvním gólem v sezóně o vítězství fotbalistů Mönchengladbachu v posledním utkání podzimní části bundesligy. Bývalý kapitán reprezentační jednadvacítky vstřelil po přihrávce autora dvou předchozích branek Neuvilla dvě minuty před koncem gól, díky němuž v sobotu Borussia v 17. kole porazila 4:3 Frankfurt.

Premiérovou branku v elitní německé soutěži vstřelil záložník David Kobylík, jenž zahájil obrat utkání v Bielefeldu. Arminia sice prohrávala s Kolínem nad Rýnem od první minuty, mezi 52. a 59. minutou se však trefili Kobylík a dvakrát Fink. Domácí nakonec zvítězili 3:2.

Titul podzimního mistra měl již před dnešním kolem zajištěný Bayern Mnichov, jenž si pojistil vedení v tabulce výhrou v Dortmundu. Zraněními a nemocemi decimovaná Borussia, jíž chyběl i potrestaný Tomáš Rosický, lídrovi vzdorovala, ale nakonec podlehla 1:2. Bayern má v čele sedmibodový náskok před Hamburkem, který v neděli čeká dohrávka s Brémami.

Z poslední pozice nepomohla Kaiserslauternu ani domácí výhra 3:2 nad Wolfsburgem, o níž se postaral hattrickem Halil Altintop. Turecký útočník nastřílel v sezóně již třináct branek a je druhý v tabulce střelců za šestnáctigólovým Klosem z Werderu.

Výsledky - 17. kolo:
Bielefeld - Kolín n. R. 3:2 (54. a 59. Fink, 52. Kobylík - 1. Springer, 72. Scherz), Leverkusen - Hannover 0:0, Dortmund - Bayern 1:2 (79. Kringe - 53. Karímí, 73. Pizarro), Kaiserslautern - Wolfsburg 3:2 (45.+1, 61. a 84. Halil Altintop - 47. Klimowicz, 54. Hanke), Mohuč - Duisburg 1:1 (27. Da Silva - 86. Möhrle), Mönchengladbach - Frankfurt 4:3 (77. a 82. Neuville, 45. Jansen, 88. Svěrkoš - 16. a 22. Copado, 90.+1 Chris), Stuttgart - Schalke 2:0 (48. Gomez, 66. Ljuboja).