Barcelona vede ligu o dva body před Pamplonou

CÁDIZ (Španělsko)

Fotbalisté Barcelony porazili v sobotním večerním utkání Cádiz na jeho hřišti 3:1 a upevnili si pozici v čele tabulky španělské ligy. Katalánský tým si připsal dvanácté vítězství za sebou v součtu všech soutěží a překonal tím 50 let starý klubový rekord. Mistrovský tým vede ligu o dva body před Pamplonou, která v neděli sahala po výhře na San Bernabeu a nakonec s Realem Madrid remizovala 1:1.

Jedenáctou výhru Barcelony v ligové sezoně zařídil dvěma góly Kamerunec Samuel Eto'o. S patnácti zásahy suverénně vede tabulku střelců před spoluhráčem Ronaldinhem, který nehrál kvůli chřipce. Skóre zápasu otevřel ve prospěch hostů Ludovic Giuly, čestný úspěch domácích zaznamenal až v nastaveném čase Nenad Mirosavljevič.

Pamplonu na hřišti Realu přibrzdilo hned v 15. minutě vyloučení kapitána Punala, "Bílý balet" však nedokázal početní výhody využít. Naopak to byli hosté, kteří se díky Miloševičovi dostali čtvrt hodiny před koncem do vedení. Alespoň remízu zachránil Realu brankou v 83. minutě Soldado. V tvrdě hraném utkání rozdal rozhodčí vedle jedné červené i deset žlutých karet, z toho šest na straně domácích hvězd.

Real se po remíze posunul na třetí místo se stejným bodovým ziskem jako další tři týmy. Mezi nimi je Villarreal, jenž porazil 2:1 Getafe. Domácím se podařilo otočit nepříznivý stav: nejprve vyrovnal z přímého kopu z třiadvaceti metrů Riquelme a vítězný gól vstřelil v 58. minutě Argentinec Diego Forlán.

Tři branky v závěrečné čtvrthodině zařídily FC Sevilla těsnou výhru nad San Sebastianem, který dohrál bez dvou vyloučených. Dokonce pět červených karet rozdal rozhodčí v utkání Santanderu s Málagou, tři z nich dostali domácí fotbalisté.

Výsledek - 16. kolo:
Cádiz - Barcelona 1:3 (90+1. Mirosavljevič - 45+3. a 48. Eto'o, 32. Giuly), Santander - Málaga 1:1 (45. Casquero - 39. Navas), Villarreal - Getafe 2:1 (46. Riquelme, 58. Forlán - 20. Riki), FC Sevilla - San Sebastian 3:2 (76. a 88. Kepa, 82. Kanoute - 25. Labaka, 56. Garitano), Espaňol - Zaragoza 2:2 (49. a 82. Tamudo - 51. Generelo, 66. Milito), Alavés - Valencie 0:1 (7. Albiol), Mallorca - Atlético Madrid 2:2 (20. a 84. Iuliano - 1. Maxi, 12. Colsa), Real Madrid - Pamplona 1:1 (83. Soldado - 76. Miloševič).