Inter Milán snížil náskok Juventusu na osm bodů

ŘÍM

Oba milánské týmy v neděli v italské lize uštědřily čtyřgólové debakly svým soupeřům a využily sobotního zaváhání vedoucího Juventusu ke snížení jeho náskoku. Inter rozstřílel Regginu dokonce na jejím hřišti a za "Starou dámou" nyní na druhém místě zaostává o osm bodů, AC přehrál v domácím prostředí Messinu a má o bod méně než jeho městský rival. Naopak ztrátu utrpěla Fiorentina, která jen remizovala 1:1 v Empoli.

Ilustrační foto

Inter zahájil brankostroj už ve druhé minutě díky Uruguayci Cordobovi, do přestávky se ještě trefili nigerijský útočník Martins a jeho brazilský kolega Adriano. V nastaveném čase udělal tečku za výsledkem Pizarro.

Polovinu gólů milánského AC, který nastoupil bez Marka Jankulovského, obstaral kanonýr Andrej Ševčenko. Ukrajinský ostrostřelec se trefil v prvním poločase, v závěru zápasu pečetili vítězství slepenými góly Pirlo a Gilardino. Vítězství posunulo milánský tým před Fiorentinu, v jejímž dresu se 90 minut snažil i český obránce Tomáš Ujfaluši.

Domácí porážku 0:2 dnes utrpělo Palermo, soupeř pražské Slavie v Poháru UEFA. Zápas navíc nedohrál náhradník Ferri, který byl těsně před koncem vyloučen. Mužstvo ze Sicílie nastoupilo v sestavě: Guardalben - Zaccardo, Barzagli, Biava, Grosso - Gonzalez, Corini, Barone, Bonanni (57. Ferri) - Makinwa (26. Brienza), (82. Palmiteri), Caracciolo.

Sampdoria remizovala s AS Řím 1:1.

Výsledky - 16. kolo:
Siena - Parma 2:2 (52. Locatelli, 76. Chiesa - 47. Corradi, 90+4. Dessena), Cagliari - Ascoli 2:1 (8. Esposito, 26. Suazo z pen. - 55. Biso), Chievo - Udine 2:0 (34. Tiribocchi, 65. Obinna z pen.), Empoli - Fiorentina 1:1 (73. Vannucchi - 69. Pazzini), AC Milán - Messina 4:0 (23. z pen. a 47. Ševčenko, 83. Pirlo, 84. Gilardino), Palermo - Livorno 0:2 (67. Pfertzel, 90+3. Morrone), Reggina - Inter Milán 0:4 (2. Cordoba, 15. Martins, 40. Adriano, 90+2. Pizarro), Sampdoria - AS Řím 1:1 (56. Flachi z pen. - 15. Totti).