Chelsea vyhrála 2:0 na hřišti Arsenalu a dál uniká

LONDÝN

Fotbalisté Chelsea vyhráli v zápase mistrů posledních dvou ročníků anglické ligy na hřišti Arsenalu 2:0 a zvýšili svůj náskok v čele tabulky na devět bodů před druhým Manchesterem United. V dresu hostů v neděli musel na Highbury likvidovat několik nebezpečných příležitostí gólman Petr Čech, jenž nakonec v 17. kole vychytal devátou nulu v sezóně.

Petra Čecha hráči Arsenalu nepřekonali.

Čech sice inkasoval v 21. minutě od Nizozemce Van Persieho, rozhodčí ale s největší pravděpodobností chybně branku neuznali kvůli ofsajdu. Ani ne minutu předtím navíc Henry hned první střelou Arsenalu trefil tyč.

Branková konstrukce naopak nepřála domácímu Lehmannovi, oba góly dostal právě s dotykem o tyč. Šest minut před přestávkou ho prostřelil Robben a pojišťovací gól přidal Joe Cole, jenž obral o míč Laurena a v 73. minutě stanovil střelou z dálky konečné skóre. Čech se v druhém poločase vytáhl především proti střelám Laurena, Bergkampa a Pirese.

Chelsea vyhrála na hřišti rivala Arsenalu po patnácti letech a vítězové ligy z roku 2004 zůstali v tabulce až osmí. Trenéři Mourinho a Wenger, kteří si před měsícem přes média vyměňovali urážky a hrozili jeden druhému žalobami, odešli do kabin bez podání rukou.

Jinému londýnskému týmu Tottenhamu se podařilo dvakrát dotáhnout ztrátu a remizovat v Middlesbrough 3:3. Tým Hotspur se tak bodově dotáhl v tabulce na třetí Liverpool, jenž má vzhledem ke své účasti na mistrovství světa klubů o dva odehrané zápasy méně.

Výsledky - 17. kolo:
Middlesbrough - Tottenham 3:3 (30. Yakubu, 43. Morrison, 70. Queudrue - 25. Robbie Keane, 63. Jenas, 83. Mido), Arsenal - Chelsea 0:2 (39. Robben, 73. J. Cole).