Rubriky:

Evropské ligy

Kapitán Lazia Di Canio hodlá dál používat fašistický pozdrav

19. prosince 2005 22:15 - ŘÍM

Italský fotbalista Paolo di Canio se svého oblíbeného pozdravu zdviženou pravicí vzdát nehodlá. Kapitán Lazia Řím fašistické gesto znovu zopakoval v sobotu, když střídal v ligovém zápase s Juventusem Turín. Disciplinární komise mu za to v pondělí udělila pokutu 10 000 eur a zastavila činnost na jeden zápas.

Sedmatřicetiletý útočník se netají svým obdivem k pravicovému extremismu a na ruce má tetování s latinským nápisem Dux (Vůdce). Své chování měnit ho nehodlá, i když za něj byl potrestán už dříve.

"Budu tak zdravit dál. Tak mě budou muset trestat po každém zápase," prohlásil v televizním rozhovoru. "Římský pozdrav je historie, a když ho chceme trestat, musíme také z Říma odstranit pár soch," dodal.

Za podobný incident během lednového derby s římským AS dostal Di Canio pokutu od klubu i od Italského svazu. Před týdnem při ligovém zápase s Livornem znovu zdravil diváky zdviženou pravicí a stejné gesto zopakoval v sobotu.

Už minulý týden se jeho chováním znovu začaly zabývat italské disciplinární orgány a před opakováním podobných výstřelků fotbalistu varoval i šéf mezinárodní federace FIFA Sepp Blatter.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy