Real Madrid zakončil rok 2005 domácí porážkou od Santanderu

MADRID

Fotbalisté Realu Madrid utrpěli ve středečním utkání 17. kola španělské ligy nečekanou porážku 1:2 se Santanderem, jenž byl před utkáním na čtrnáctém místě tabulky a chybělo mu šest hráčů základní sestavy. Svěřenci trenéra Cara, jenž v pondělí dostal od vedení klubu definitivu do konce sezóny, tak ztrácejí na vedoucí Barcelonu už jedenáct bodů.

Hosté na San Bernabeu udeřili dvakrát ve třetí desetiminutovce zápasu díky Ayozemu a Melovi. Za "Bílý balet" se sice v 58. minutě podeváté v ročníku trefil Ronaldo, na víc se ale favorizovaní domácí nezmohli a počtvrté v sezóně před vlastními fanoušky prohráli.

Real se propadl na pátou příčku. Předstihla ho i Valencie, která se rozstřílela po přestávce a porazila 3:0 hosty z Mallorky.

Na čtvrtém místě tabulky zůstal Villarreal, jenž uhrál jen bezbrankovou remízu v Málaze. Ani La Coruňa nevyužila zaváhání týmů, které jsou před ní v tabulce. Deportivo inkasovalo v 76. a 83. minutě od hráčů Espaňolu a Tristán dokázal jen snížit.

Program španělské ligy v kalendářním roce zakončí čtvrteční dohrávka druhé Pamplony s Atlétikem Madrid.

Výsledky - 17. kolo:
La Coruňa - Espaňol 1:2 (85. Tristán - 76. Fredson, 83. Sá), Getafe - Sevilla 1:0 (37. Guiza), Málaga - Villarreal 0:0, Betis Sevilla - Alavés 3:0 (45. Fernando, 64. Xisco, 86. Joaquín), Real Madrid - Santander 1:2 (58. Ronaldo - 21. Ayoze, 27. Melo), San Sebastian - Cádiz 2:0 (6. Gabilondo, 75. Prieto z pen.), Zaragoza - Bilbao 3:2 (49. z pen. a 58. Ewerthon, 77. Milito - 27. Lacruz, 47. Etxebarria), Valencie - Mallorca 3:0 (46. Albelda, 66. Villa, 80. Aurelio).