Bayern po boji vyřadil v Německém poháru Hamburk

BERLÍN

Souboj nejlepších dvou týmů podzimní části bundesligy v osmifinále Německého poháru vyzněl lépe pro fotbalisty Bayernu Mnichov, kteří ve středu porazili Hamburk po velkém boji 1:0 v prodloužení. Vedoucí tým ligové soutěže se tak Hamburku pomstil za jedinou porážku, kterou na podzim na domácí scéně utrpěl.

O postupu obhájců trofeje rozhodl ve 113. minutě Angličan Owen Hargreaves, jenž přišel do hry v závěru normální hrací doby. David Jarolím byl střídán ve 115. minutě, ale stejně jako další hráči Hamburku marně usiloval o překonání gólmana Kahna.

Ve čtvrtfinále soutěže si naopak zahraje třetiligový hamburský tým St. Pauli, který v prodloužení zdolal Herthu Berlín 4:3. Po vypršení řádné hrací doby šli nejprve do vedení favorizovaní hosté, ale outsider dvěma góly v rozmezí pěti minut skóre otočil.

Nevedlo se českým fotbalistům. Hannover s Jiřím Štajnerem podlehl Brémám 1:4, Norimberk prohrál ve Frankfurtu na penalty. Za poražené nastoupil jen Marek Nikl, Jan Polák v sestavě chyběl.

Výsledky - osmifinále:
Hannover 96 - Werder Brémy 1:4, St. Pauli (III. liga) - Hertha Berlín 4:3 po prodl., Eintracht Frankfurt - 1. FC Norimberk 1:1, 4:1 na penalty, Hansa Rostock (II) - Kicker Offenbach (II) 1:1, 3:4 na penalty, Bayern Mnichov - Hamburk 1:0 po prodl.