Marseille - Montpellier 2:2Marseille remizovala v lize s Montpellierem

Marseille

Fotbalisté Marseille, se kterými se ve čtvrtek utká Liberec o postup ze základní skupiny Evropské ligy, remizovali ve francouzské lize s Montpellierem 2:2. Na svém stadiónu Olympique nedokázal zvítězit v posledních šesti ligových utkáních.

Remy Cabella (uprostřed) a jeho spoluhráči z Marseille slaví vstřelený gól.

Domácí byli od začátku aktivnějším týmem, už ve čtvrté minutě se dostal do šance útočník Batshuayi, branku však těsně minul. Z ojedinělé šance pak otevřel skóre Montpellier, když se v 32. minutě po Boudebouzově přihrávce prosadil Ninga.

Olympique vyrovnal krátce po změně stran. Podruhé v tomto týdnu a zároveň v sezoně se prosadil Cabella, který v Marseille hostuje z Newcastlu. Jenže pak zaúřadoval znovu čadský reprezentant Ninga, který využil chybu obránce Rekika.

Ani to ale hostům nestačilo k zisku tří bodů. Domácí trenér Míchel poslal po přestávce na hřiště záložníka Sarra, který v 72. minutě oslavil premiérový gól za Marseille, kam v létě přestoupil z Met. V závěru mohli ve prospěch domácích rozhodnout Rekik či Sarr, gólman Pionnier ale udržel pro Montpellier cenný bod.

Marseille hrála v sestavě Mandanda - Dja Djedje, N'Koulou, Rekik, Manquillo (46. Mendy) - Isla, Romao (46. Sarr) - Barrada (82. Silva), Cabella, N'Koudou - Batshuayi.