Chelsea vede anglickou ligu už o 11 bodů

Fotbalisté Chelsea vedou anglickou ligu už o jedenáct bodů. Na hřišti Manchesteru City ve středu mistrovský celek zvítězil 1:0, zatímco jeho největší pronásledovatel Manchester United pouze remizoval 2:2 v Birminghamu.

Fotbalisté Chelsea porazili v 19. kole Premier League Manchester City.

V Manchesteru skončila rekordní série záložníka londýnské Chelsea Franka Lamparda, který od 13. října 2001 nastoupil ke 164 zápasům nejvyšší soutěže za sebou. Tentokrát po více než čtyřech letech musel utkání vynechat, protože dostal chřipku. Místo něj se v základní sestavě s Petrem Čechem v brance objevil Eidur Gudjohnsen.

I bez své opory obhájci titulu zvítězili, ale tři body jim zajistil až jedenáct minut před koncem Joe Cole. Chelsea na hřišti dnešního soupeře utrpěla jedinou ligovou porážku v uplynulé sezóně, dnes si tam připsala sedmé vítězství za sebou.

United dvakrát vedli, poprvé díky patnáctému gólu nejlepšího střelce ligy Ruuda van Nistelrooije v sezoně. I na trefu Waynea Rooneyho ale našel Birmingham odpověď.

Liverpool vyhrál podeváté v řadě

Už podeváté za sebou vyhrál Liverpool, který porazil Everton na jeho trávníku 3:1. Hosté si už po osmnácti minutách vypracovali dvoubrankový náskok. I když Beattie krátce před přestávkou snížil, Cissé ve 47. minutě vrátil Liverpoolu rozhodující náskok a Liverpool se přiblížil Manchesteru na čtyři body.

Dvě branky Thierryho Henryho pomohly Arsenalu k vysokému vítězství 4:0 nad Portsmouthem. Francouzský kanonýr se trefil v 37. minutě a díky proměněné penaltě i o šest minut později. Před ním už skórovali Bergkamp a Reyes, takže druhý tým tabulky si už do přestávky vybudoval rozhodující čtyřbrankový náskok.

V dresu Aston Villy se dnes gólově neprosadil Milan Baroš. Na půdě Fulhamu nastoupil v základní sestavě, ale do statistik se zapsal jen žlutou kartou. O remízu 3:3 se z jeho spoluhráčů nejvíce zasloužil autor dvou branek Liam Rodgewell.

Kvůli mrazivému počasí na britských ostrovech se dnes tři zápasy nehrály. Nezpůsobilý terén nepustil hráče na trávník v utkáních Bolton - Middlesbrough, Blackburn - Sunderland a Newcastle - Charlton.

Anglie - 19. kolo
Arsenal - Portsmouth 4:0 (37. a 43. z pen. Henry, 7. Bergkamp, 13. Reyes), Birmingham - Manchester United 2:2 (19. Clapham, 78. Pandiani - 4. Van Nistelrooij, 54. Rooney), Fulham - Aston Villa 3:3 (14. a 61. McBride, 33. Helguson z pen. - 60. a 77. Ridgewell, 30. Moore), Manchester City - Chelsea 0:1 (79. J. Cole), West Bromwich - Tottenham 2:0 (23. a 52 Kanu), West Ham - Wigan 0:2 (44. Roberts, 45. Camara), Everton - Liverpool 1:3 (42. Beattie - 11. Crouch, 18. Gerrard, 47. Cissé).