Lyon deklasoval poslední Štrasburk

Fotbalisté Olympique Lyon zahájili kalendářní rok drtivou výhrou 4:0 na hřišti posledního Štrasburku. O jednoznačný triumf se hattrickem zasloužil Sylvain Wiltord, jehož gólově doplnil Jérémy Berthod. Vítězové posledních čtyř ročníků francouzské ligy tak mají v čele tabulky náskok třinácti bodů před týmem Paris St. Germain.

Fotbalisté pařížského mužstva i s Davidem Rozehnalem v sestavě se vrátili na druhé místo tabulky díky výhře 3:1 nad Sochaux, kterou zpečetil svým třináctým gólem v sezoně nejlepší střelec soutěže Pauleta. Mužstvu PSG se tak povedl premiérový duel pod trenérem Guyem Lacombem, jenž přišel do klubu v závěru minulého roku a naposledy trénoval právě Sochaux.

Na třetí místo se protlačili vicemistři z Lille, kteří porazili 2:0 Ajaccio a společně s Lensem odsunuli na pátou příčku dosud třetí Bordeaux. Hráči Girondins včetně Vladimíra Šmicra se marně snažili vstřelit gól v Nancy, českého reprezentanta o přestávce vystřídal Brazilec Denílson a zápas skončil bezgólovou remízou. Kluby na 3. až 5. místě mají shodný počet bodů.

Program dvacátého ligového kola zakončí čtvrteční duel Auxerre s Monakem.

Francie - 20. kolo
Štrasburk - Lyon 0:4 (6., 56. a 74. Wiltord, 42. Berthod), Le Mans - Mety 2:0 (61. a 90. De Melo), Lille - Ajaccio 2:0 (38. Odemwingie, 90+1. Gigax), Nancy - Bordeaux 0:0, Nantes - Rennes 0:2 (29. Didot, 69. Utaka), Nice - Toulouse 2:1 (9. Kone, 26. Vahirua - 85. Dao), Paris St. Germain - Sochaux 3:1 (26. Landrin, 57. Pancrate, 73. Pauleta - 55. Sene), St. Etienne - Troyes 1:1 (52. Hognon - 34. Grax), Marseille - Lens 1:1 (4. Beye - 77. Hilton).
TABULKA

Tottenham se k třetímu Liverpoolu

Tottenham Hotspur zvítězil v dohrávce 21. kola anglické fotbalové ligy 2:0 na hřišti Manchesteru City a přiblížil se na bod třetímu Liverpoolu. Základ ke středeční výhře londýnského celku položil v prvním poločase Egypťan Mido, pojišťovací gól pak sedm minut před koncem vstřelil jeho kolega z útoku Robbie Keane.

Anglie - 21. kolo
Manchester City - Tottenham 0:2 (31. Mido, 83. Keane).
TABULKA

Valencie vyhrála v poháru ve Villarrealu

Fotbalisté Valencie potvrdili dobrou formu z ligové soutěže i ve středečním prvním utkání osmifinále Španělského poháru. Na stadionu regionálního rivala Villarrealu vyhráli 2:0 a vytvořili si tak dobrou pozici pro odvetu. První gól vstřelil krátce po přestávce uruguayský útočník Mario Reguiero, pojistku přidal z penalty David Villa poté, co ho domácí brankář fauloval a byl za to vyloučen.

Ve druhém pozdně večerním duelu zvítězil Espaňol Barcelona 1:0 na hřišti madridského Getafe. Zápas rozhodl pět minut před koncem Daniel Jarque.

Fotbalisté La Coruni si vytvořili v prvním duelu osmifinále Španělského poháru dobrou výchozí pozici v duelu s Osasunou. Deportivo dnes doma porazilo druhý celek ligové tabulky nečekaně výrazně 3:0, když se o jeho góly postarali Munitis a v závěru obou poločasů Valerón a Scaloni.

Ze sevillských týmů se na rozdíl od ligové soutěže dařilo více držiteli poháru Betisu, jenž remizoval 1:1 ve Vigu. FC Sevilla prohrál 2:3 na hřišti předposledního Cádizu.

Španělský pohár - osmifinále, 1. zápasy
Villarreal - Valencie 0:2, Getafe - Espaňol Barcelona 0:1, Cádiz - FC Sevilla 3:2, Vigo - Betis Sevilla 1:1, La Coruňa - Osasuna Pamplona 3:0.