Fotbalisté Interu ztratili body v Sieně a předstihl je AC

ŘÍM

Fotbalisté Interu Milán hráli v dnešním utkání 18. kola italské ligy bez branek v Sieně a stáhli náskok vedoucího Juventusu pouze na deset bodů. Navíc je ve večerním zápase o bod předstihl městský rival AC, jenž porazil 4:3 Parmu.

Vicemistři se však na výhru nad sestupem ohroženým soupeřem nadřeli. Ještě v prvním poločase museli dohánět vedení hostů, přičemž jim pomohl i vlastní gól Cardoneho. Červenočerní ještě ve druhém poločase dvakrát přišli o dvoubrankové vedení, nakonec ale uhájili těsnou výhru. Český reprezentant Marek Jankulovski nebyl ani na lavičce AC.

Livorno si pojistilo páté místo v tabulce díky výhře 2:0 v Janově nad Sampdorií. Postaral se o ni dvěma góly Christiano Lucarelli, jenž se s osmi trefami dělí o páté místo v ligové tabulce střelců.

Smolařem utkání Cagliari - Udine byl hostující Nestor Sensini.  Osmatřicetiletý argentinský obránce sice otevřel ve 23. minutě skóre, o čtvrt hodiny později však překonal vlastního gólmana a vyrovnal. Čtyři minuty před koncem pak domácí Langella dokonal obrat.

Uspěly oba římské celky, jež tak mají na sedmém a osmém místě stále stejný počet bodů. Lazio deklasovalo doma 4:1 Ascoli i díky brance Di Cania, jenž místo svého oblíbeného fašistického pozdravu tentokrát slavil zaťatou pěstí. Tým AS vyhrál 1:0 na hřišti posledního Trevisa.

Itálie - 18. kolo
Cagliari - Udine 2:1 (38. vlastní Sensini, 86. Langella - 23. Sensini), Chievo - Lecce 3:1 (20. a 52. Pellisier, 90+3. Zanchetta - 29. Del Vecchio), Empoli - Messina 1:3 (35. Almiron - 7. a 60. Muslimovič, 75. Di Napoli), Lazio - Ascoli 4:1 (29. Di Canio, 34. Mudingayi, 73. Panděv, 81. Tare - 14. Guana), Sampdoria - Livorno 0:2 (8. a 90+2. C. Lucarelli), Siena - Inter Milán 0:0, Treviso - AS Řím 0:1 (34. Aquilani), AC Milán - Parma4:3 (27. vlastní Cardone, 29. Gilardino, 36. Kaká, 81. Ševčenko - 70. a 85. Marchionni, 24. P. Cannavaro).