Rubriky:

Evropské ligy

Hloušek odchází z bundesligy, upsal se Legii Varšava

31. ledna 2016 17:48 - Varšava
(Aktualizováno: 31. ledna 2016 18:22)

Fotbalista Adam Hloušek podle očekávání přestoupil z bundesligového Stuttgartu do Legie Varšava. Sedmadvacetiletý člen širšího kádru reprezentace se druhému celku polské ligy upsal na tři a půl roku. Legia to oznámila na svém webu. Přestupní částka by se měla podle polských médií pohybovat kolem 500 tisíc eur (asi 13,5 miliónu korun).

 

Vlastimil Vacek, Právo

Hloušek v pátek prošel zdravotní prohlídkou a v sobotu dorazil na soustředění Legie na Maltě. V neděli klub dotáhl přestup do konce a podepsal s českým hráčem smlouvu. Večer už Hloušek nastoupil do přípravného utkání s Plzní a odehrál dvacet minut na levém beku.

"Hodně jsme se o tom bavil s (brankářem Stuttgartu) Przemyslawem Tytoněm, který mi vyprávěl o polské lize a Legii, která je největším klubem v Polsku. Má vždy mistrovské ambice. Řekl mi, že pokud mě Legia chce, neměl bych váhat, protože je to velký klub," řekl Hloušek pro web Legie.

Hloušek strávil ve Stuttgartu rok a půl. Zatímco v první sezóně nastupoval pravidelně, v tomto ročníku zasáhl jen do sedmi zápasů a v prvním jarním kole nebyl ani na lavičce. Navíc většinou nastoupil jako stoper, přestože jeho obvyklým postem je levá strana obrany, či zálohy.

Poláci v přestup moc nevěřili

Původně chtěl pokračovat ve Stuttgartu, kde měl smlouvu do června 2018. Nakonec se ale rozhodl vyměnit patnáctý celek bundesligy za druhý tým polské nejvyšší soutěže. "Věřím, že bude dobrou posilou, protože má vítěznou mentalitu. Navíc je univerzální. Konečně máme vyřešenou levou stranu," prohlásil sportovní ředitel Legie Michal Žewlakow. "Má už hodně zkušeností, ale je stále mladý a je tam potenciál na zlepšení. Moc jsem nevěřil, že tenhle přestup vyjde, proto jsme moc rád, že se to nakonec povedlo," dodal.

Hlouškovi by přesun mohl pomoci i s ohledem na červnové mistrovství Evropy ve Francii. Univerzální hráč patří do širšího kádru reprezentačního trenéra Pavla Vrby, naposledy ale za národní tým nastoupil vloni v březnu. Bývalý hráč Jablonce, Slavie, Kaiserslauternu, Norimberku a Stuttgartu má na kontě sedm reprezentačních startů.

"Pro mě je nejdůležitější, abych začal pravidelně hrát. Ale nejprve musím trenérovi dokázat, že si to zasloužím. Pak budu mít šanci v reprezentaci. Hlavní je však s Legií získat titul," dodal Hloušek.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy