Monako - Nice 1:0Monako si po výhře nad Nice upevnilo druhou pozici

Monako

Fotbalisté Monaka zvítězili v 25. kole francouzské ligy 1:0 nad Nice a upevnili si druhé místo v tabulce. Jediný gól zápasu dal střídající Tiémoué Bakayoko. Monako, které na vedoucí Paris St. Germain ztrácí 21 bodů, odskočilo třetímu Nice na rozdíl šesti bodů.

Už ve 12. minutě musel kvůli zranění odstoupit domácí bek Coentrao, jehož nahradil Bakayoko a monacký trenér Jardim měl při volbě šťastnou ruku. Přestože domácí hráli téměř celý druhý poločas po Dirarově vyloučení v oslabení, byli to nakonec oni, kdo se mohl radovat ze tří bodů. V 81. minutě si na Moutinhův centr naběhl právě Bakayoko a vstřelil svůj první gól v sezóně.

Monako naposled na svém stadiónu v lize prohrálo v září s Lorientem, od té doby drží sérii deseti zápasů bez porážky. Nice se naopak venku přestalo dařit, z posledních šesti duelů získalo pouze tři body.

Před Nice se mohl dostat nováček Angers, jenže v souboji s Lyonem ani jednou přímo neohrozil gólmana Lopese a naopak inkasoval třikrát. Od 16. minuty navíc hrál v deseti po vyloučení Manganiho. Lyon v tomto týdnu dvakrát zvítězil a vrátil se do boje o umístění na pohárových příčkách.