Inter Milán snížil náskok na vedoucí Juventus

ŘÍM

Fotbalisté Interu Milán v italské lize snížili náskok vedoucího Juventusu Turín na osm bodů. Ve středečním utkání 20. kola vyhráli díky Cruzově brance v Trevisu, zatímco Juventus jen remizoval v Chievu.

Domácí se dostali v 21. minutě zásluhou Franceschiniho do vedení, ale o deset minut později hostující Vieira vyrovnal. Stav 1:1 na ukazateli skóre vydržel až do konce zápasu, do něhož kvůli viróze nemohl zasáhnout český záložník Pavel Nedvěd.

Palermo, které bude soupeřem pražské Slavie na úvod vyřazovací části Poháru UEFA, ukázalo svou útočnou produktivitu. V domácím zápase s Parmou vstřelilo čtyři branky a vyhrálo 4:2. Utkání odehrálo v sestavě: Lupatelli (81. Andujar) - Zaccardo, Barzagli, Terlizzi, Accardi - M. Gonzalez, Barone, Corini (71. Bonanni), Santana - Di Michele, Caracciolo.

Itálie - 20. kolo
AC Milán - Ascoli 1:0 (4. Inzaghi), Sampdoria - Fiorentina 3:1 (11. Palombo, 24. Tonetto, 34. Flachi - 14. Toni), Treviso - Inter Milán 0:1 (21. Cruz), Chievo - Juventus Turín 1:1 (21. D. Franceschini - 31. Vieira), Messina - Lazio Řím 1:1 (22. Rafael - 78. Manfredini), Lecce - Livorno 0:0, Palermo - Parma 4:2 (52. a 60. Di Michele, 27. Corini, 50. Barzagli - 23. Simplicio, 38. Cannavaro), AS Řím - Reggina 3:1 (4. a 65. Totti, 90+3. Mancini - 90+1. I. Franceschini), Cagliari - Siena 1:0 (90+4. Suazo), Empoli - Udine 1:1 (52. Tavano z pen. - 54. Felipe).