Chelsea poprvé v sezóně ztratila doma ligové body

Fotbalisté Chelsea v neděli poprvé v sezóně anglické ligy nedokázali zvítězit v domácím utkání. Premiérové body ze Stamford Bridge si odvezl Charlton díky nové posile Marcusi Bentovi, který vstřelil v 59. minutě vyrovnávací gól na konečných 1:1.

Útočník, jenž přišel do Charltonu v úterý z Evertonu za dva milióny liber, vyzrál na ofsajdovou past a hlavou překonal gólmana Petra Čecha.

Český reprezentant, jenž byl ve středu vyhlášen nejlepším brankářem světa, pak zneškodnil velkou šanci Darrena Ambrose, který málem připravil Chelsea druhou porážku v sezóně. Obhájci titulu tak přerušili svou sérii deseti vítězství v Premier League, přesto dál suverénně vedou tabulku. Na prvním místě má Chelsea náskok 14 bodů. Druhý Manchester United odvrátil v duelu s Liverpoolem hrozbu třetího zápasu bez vítězství až v poslední minutě zásluhou Ria Ferdinanda. Reprezentační obránce se trefil hlavou po trestném kopu Ryana Giggse.

Trenér Chelsea José Mourinho nebyl po utkání nijak zklamán. "Když na konci ledna poprvé ztratíte doma body, je to fantastické. Naše bilance s dvěma remízami a jedinou porážkou je úžasná. To, že jsme doma neprohráli, je neuvěřitelné. Tohle muselo přijít, tým mě nijak nezklamal," uvedl kouč Chelsea, která dohrávala zápas bez vyloučeného obránce Carvalha. "Zeptejte se v Manchesteru United a Liverpoolu, jestli by s námi měnili," rýpl si Mourinho do konkurentů.

Jarošík rozjel brankostroj Birminghamu

Portsmouth v sobotu utrpěl v Birminghamu v utkání 23. kola anglické Premier League těžkou porážku 0:5. Úvodní branku v 5. minutě vstřelil čeký záložník Jiří Jarošík. V tomto ročníku soutěže se trefil počtvrté a v druhém zápase za sebou. V úterý pomohl Birminghamu k postupu v Anglickém poháru.

Jarošík se trefil hlavou a domácí si postupně vypracovali tříbrankový náskok, Portsmouth v závěru zcela zkolaboval. V nastaveném čase zvýšil na 4:0 z penalty střídající Forssell, a poté ještě upravil výsledek Dunn, jenž v 75. minutě nahradil Jarošíka.

Neprosadil se naopak Milan Baroš a vůbec celá Aston Villa, která remizovala na hřišti Tottenhamu 0:0. Český útočník byl střídán v 80. minutě.

Fotbalisté Arsenalu se dál trápí, což v sobotu potvrdili prohrou 0:1 na hřišti Evertonu. Everton si zásluhou branky Jamese Beattieho připsal čtvrté vítězství po sobě.

Největší šance hostů, které měli Ljungberg a Fabregas, zneškodnil gólman Martyn. Frustrovaný Fabregas se navíc v nastaveném čase pustil do křížku s Cahillem a byl vyloučen. Arsenal je v tabulce pátý a bude muset ještě zabojovat, aby se kvalifikoval do Ligy mistrů.

Na Arsenal se bodově dotáhl Wigan, který vydřel výhru v Middlesbrough. Rozhodující gól na 3:2 pro hosty dal ve třetí minutě nastavení útočník Mellor, který teprve ve čtvrtek posílil ligového nováčka, jenž ho získal na hostování z Liverpoolu.

Hodně vzrušení vládlo po utkání v Newcastlu, kde v duelu s Blackburnem padl jediný gól. Norský útočník Morten Gamst Pedersen možná skóroval rukou.

Výsledky 23. kola:
Everton - Arsenal 1:0 (13. Beattie), Birmingham - Portsmouth 5:0 (5. Jarošík, 37. Pennant, 55. Upson, 90.+1 Forssell z pen., 90.+3 Dunn), Bolton - Manchester City 2:0 (37. Borgetti, 41. Nolan), Middlesbrough - Wigan 2:3 (56. Hasselbaink, 66. Yakubu - 3. Roberts, 29. Thompson, 90.+3 Mellor), Newcastle - Blackburn 0:1 (74. Pedersen), Tottenham - Aston Villa 0:0, West Bromwich - Sunderland 0:1 (72. Le Tallec), Chelsea - Charlton 1:1 (19. Gudjohnsen - 59. Bent), Manchester United - Liverpool 1:0 (90. Ferdinand).