Další čeští hráči okusili tureckou ligu

Další čeští fotbalisté si v neděli odbyli premiéru v turecké lize, nikdo z debutantů se však vítězství nedočkal. Zdeněk Šenkeřík a Tomáš Michálek odehráli celý zápas za Malatyaspor, který remizoval 0:0 se Sivassporem.

Obránce Adam Petrouš s Ankarasporem podlehl 1:3 Denizlisporu, za který jednou skóroval slovenský bek Roman Kratochvíl. Za vítěze nastoupil i český záložník Tomáš Abrahám, který v Denizlisporu hraje už od roku 2004.

Útočník Tomáš Jun, který usiluje o odchod z Turecka, chyběl v sestavě Trabzonsporu. Jeho tým prohrál na půdě Kayserisporu 2:4.

Už v sobotu se v dresu tureckého Manisasporu poprvé objevili český záložník Lukáš Zelenka a bývalý liberecký útočník Filip Hološko. Jejich nový tým, do kterého nedávno přestoupili, vyhrál na hřišti Ankaragücü 2:0.

Zelenka, jenž odehrál celý zápas, měl podíl na druhé brance, kterou vstřelil v 53. minutě Arda. Slovák Hološko byl v závěru střídán. V základní sestavě vítězů nastoupili i další čeští hráči Michal Meduna a Petr Johana, kteří v Manisasporu působí už od léta.

Výsledky 18. kola:
Ankaragücü - Manisaspor 0:2, Besiktas - Erciyesspor 2:2, Gaziantepspor - Samsunspor 0:1, Ankaraspor - Denizlispor 1:3, Malatyaspor - Sivasspor 0:0, Rizespor - Diyarbakirspor 2:0, Kayserispor - Trabzonspor 4:2, Konyaspor - Galatasaray 0:1.

Celtik vede skotskou ligu

Fotbalisté Celtiku Glasgow si upevnili vedení ve skotské lize. Zvítězili na hřišti Motherwellu 3:1 díky brankám McGeadyho a Hartsona ze závěrečných dvaceti minut.

Druhý tým soutěže Hearts v sobotu zaváhal na hřišti Kilmarnocku, kde prohrál 0:1.

Rudolf Skácel do utkání nenastoupil kvůli žlutým kartám. Skácel chyběl v sestavě poprvé v sezóně. Žluté karty nasbíral především za příliš bujaré oslavy svých gólů. V dresu Hearts se z českého tria v neúspěšném zápase objevil jen Michal Pospíšil. Duel rozhodla branka Australana Invinciblea z 46. minuty.

V čele střelecké tabulky se osamostatnil útočník Kris Boyd z Rangers, jenž se dosud dělil s 15 góly o první místo se Skácelem.

Výsledky 23. kola:
Dundee United - Aberdeen 1:1, Falkirk - Inverness 1:4, Hibernian - Dunfermline 3:1, Kilmarnock - Hearts 1:0, Glasgow Rangers - Livingston 4:1, Motherwell - Celtic Glasgow 1:3