Juventus senzaci nepřipustil a dál vede ligu

Lídra italské ligy Juventus Turín zaskočili hosté z Empoli rychlou brankou ve třetí minutě nedělního zápasu. Favorit však překvapení nepřipustil a dvěma zásahy Fabia Cannavara utkání otočil. Juventus dál vede tabulku s náskokem osmi bodů před Interem Milán.

V dresu Juventusu chyběl Pavel Nedvěd a útočník Ibrahimovic.

Druhý Inter v sobotu doma porazil Palermo 3:0 a Inter neprohrál od října již dvanáct zápasů za sebou. Palermo, které bude soupeřem pražské Slavie na úvod vyřazovací části Poháru UEFA, odehrálo zápas v sestavě Lupatelli - Zaccardo, Barzagli, Terlizzi, Grosso - Santana, Mutarelli, Barone, Bonanni (65. Accardi) - Di Michele, Caracciolo (61. Godeas).

Třetí místo v tabulce patří milánskému AC, které si dojelo pro tři body do Sieny.

Dva ze tří branek vsítil Brazilec Kaká, kterého na závěrečné minuty vystřídal český reprezentant Marek Jankulovski.

Dvakrát se v neděli trefil nejlepší střelec Serie A Luca Toni a zařídil vítězství Fiorentiny nad Messinou. Po 21 kolech má na kontě 21 branek. V dresu čtvrtého mužstva soutěže se z úspěchu radoval i obránce Tomáš Ujfaluši, jenž dostal v utkání žlutou kartu.

V sobotním zápase fotbalisté Lazia remizovali s Cagliari 1:1, když zápas dohrávali v devíti. Krátce po úvodním gólu kapitána Di Cania v prvním poločase byl vyloučen Siviglia, v 79. minutě pak dostal červenou kartu také Liverani. Hosté využili početní výhodu už krátce předtím, kdy se trefil Gobbi.

Výsledky 21. kola:
Lazio Řím - Cagliari 1:1 (36. Di Canio - 69. Gobbi), Inter Milán - Palermo 3:0 (33. Cambiasso, 76. vlastní Terlizzi, 80. Figo), Parma - Chievo 2:1 (45+2. Rossi, 82. Simplicio - 26. Amauri), Juventus Turín - Empoli 2:1 (17. a 77. Cannavaro - 3. Almiron), Ascoli - Lecce 2:0 (4. Ferrante, 36. Bjelanovič), Siena - AC Milán 0:3 (12. a 84. Kaká, 69. Ševčenko), Udine - AS Řím 1:4 (66. Di Natale - 40. z pen. a 75. Mancini, 62. De Rossi, 79. Chivu), Reggina - Sampdoria 2:1 (7. Paredes, 45+2. Amoruso - 45. Kutuzov), Livorno - Treviso 1:1 (90+3. Galante - 7. Ferreira), Fiorentina - Messina 2:0 (45. a 73. Toni).