Bayern hned po prvním jarním kole zvýšil náskok

Náskok Bayernu Mnichov v čele bundesligy se hned po prvním jarním kole rozrostl. Na páteční výhru bavorského klubu v Mönchengladbachu totiž v sobotu nedokázali odpovědět hráči Hamburku, kteří ztratili všechny body po prohře 1:2 v Norimberku a jsou nyní už o devět bodů pozadu. O druhou příčku je navíc mohou v neděli připravit Brémy.

Hamburk přitom sahal po vítězství poté, co si v 64. minutě domácí obránce Andreas Wolf vstřelil vlastní gól. Už za osm minut bylo ale skóre obrácené po trefách Rusa Saenka a náhradníka Kiesslinga.

Utkání ovlivnilo brzké střídaní slovenského reprezentanta Marka Mintála. Nejlepší bundesligový střelec minulé sezóny musel ze hřiště už v šesté minutě, protože si obnovil zranění levé nohy a ihned odjel na vyšetření do nemocnice. V zápase proti sobě nastoupili tři čeští fotbalisté, v dresu Norimberku Marek Nikl a reprezentant Jan Polák, za hosty pak reprezentační záložník David Jarolím.

Obrat se podařil i Leverkusenu

Stejný obrat se podařil Bayernu Levekursen, který porazil Frankfurt 2:1 gólem brankáře Butta z penalty a posunul se před něj na desátou příčku tabulky. Hosté se ujali vedení těsně před poločasem díky trefě Amanatidise, ale v 67. minutě vyrovnal Freier a šestnáct minut před koncem suverénně proměnil penaltu za faul domácí gólman.

Překvapení přichystali svým fanouškům fotbalisté Duisburgu, když vyhráli ve Stuttgartu 1:0 gólem bývalého stuttgartského hráče Marka Caligiuriho dvě minuty před poločasem. Jednadvacetiletý záložník, který po podzimu odešel do Duisburgu na hostování, se trefil hlavou hned při svém premiérovém startu v nejvyšší německé soutěži. Vítězný vstup do trenérské kariéry zažil Jürgen Kohler, jehož svěřenci zahájili nadějně boj o záchranu v soutěži. Šestý Stuttgart naopak utrpěl ztrátu v úsilí o účast v Poháru UEFA.

Dortmund s Tomášem Rosickým porazil 3:2 Wolfsburg a posunul se na osmé místo tabulky. Český reprezentační záložník, kterého německé agentury označily za jednoho z nejlepších mužů na hřišti, přihrál na gól Smolarekovi, po němž šli domácí poprvé do vedení. Na Gambinovu pojistku už stihl odpovědět jenom Klimowicz.

Kobylík neproměnil penaltu a Bielefeld prohrál

Český fotbalista David Kobylík z Bielefeldu se stal smutným hrdinou nedělního ligového utkání s Brémami. Bývalý olomoucký záložník neproměnil v prvním poločase pokutový kop a Werder na hřišti Arminie vyhrál 1:0.

Kobylík byl v týdnu jedním z úspěšných exekutorů v rozstřelu pohárového duelu s Offenbachem, i proto se dnes po faulu na Bokayeho postavil v 24. minutě k míči. Trefil však pouze konstrukci branky. Necelých dvacet minut před koncem potrestal Kobylíkovo zaváhání Fahrenhorst a předloňští mistři po výhře předstihli na druhém místě Hamburk.

Poslední místo neopustil Kaiserslautern, jenž prohrál doma 0:2 se Schalke, které vedl poprvé Mirko Slomka.

Výsledky - 18. kolo:
Mönchengladbach - Bayern Mnichov 1:3 (56. Sonck - 13. a 69. Makaay, 55. Ballack), Leverkusen - Frankfurt 2:1 (67. Freier, 74. Butt z pen. - 41. Amanatidis), Dortmund - Wolfsburg 3:2 (23. Wörns, 31. Smolarek, 69. Gambino - 13. Hanke, 72. Klimowicz), Hertha Berlín - Hannover 1:1 (90+1. Van Burik - 13. Dobrowski), Mohuč - Kolín nad Rýnem 4:2 (5. a 54. Thurk, 61. Zidan, 87. Auer - 32. Podolski z pen., 49. Scherz), Norimberk - Hamburk 2:1 (67. Saenko, 73. Kiessling - 64. vlastní Wolf), Stuttgart - Duisburg 0:1 (43. Caligiuri), Bielefeld - Brémy 0:1 (72. Fahrenhorst), Kaiserslautern - Schalke 0:2 (12. Lincoln, 78. Kobiašvili z pen.).