Paris St. Germain poprvé v sezóně prohrál doma

Paříž

Fotbalisté Paris St. Germain v neděli poprvé v sezóně prohráli na vlastním stadiónu. Ve šlágru 31. kola francouzské ligy prohrál už jistý mistr s druhým Monakem 0:2 a potvrdil, že se mu proti knížecímu celku nedaří. V Ligue 1 jej v Parku princů porazil naposledy v únoru 2007.

Fabio Henrique Tavares oslavuje triumf Monaka na hřišti PSG.

Ve čtvrté minutě sice rozvlnil síť pařížský kanonýr Ibrahimovic, rozhodčí mu ale 28. trefu v sezóně pro údajný ofsajd neuznal. V 65. minutě otevřel skóre na druhé straně po Lemarově pasu před branku Love a o dvě minuty později přišla další komplikace pro domácí. Stoper Luiz fauloval ve vápně Fabinha a brazilský záložník sám dloubákem penaltu proměnil. V závěru se čtvrtfinalista Ligy mistrů dostal do několika šancí na vstřelení alespoň kontaktního gólu, Monako ale náskok udrželo.

Zatímco PSG, který doma v lize prohrál poprvé od května 2014, v zápase o nic nešlo, Monaku výhra pomohla k upevnění druhé pozice. Tři nejbližší pronásledovatelé Nice, Lyon a Rennes totiž v 31. kole též zvítězili.