Brankář hrdina! Na severu Evropy oslavují svého Zlámala

Kodaň

Vzpomínáte? Loni v srpnu se v utkání 4. kola Synot ligy Zdeněk Zlámal zapsal do historie nejvyšší české fotbalové soutěže jako první brankář, který skóroval ze hry. V nastaveném čase „malého“ derby zajistila jeho hlavička Klokanům bod na Julisce (2:2). Na severu Evropy teď našel strážce svatyně Bohemians 1905 svého následovníka a fotbaloví fanoušci v Dánsku teď pochopitelně o ničem jiném nemluví!

Brankář Steffen Rasmussen v roli střelce

Diváci se v duelu Aalborgu s Aarhusem dlouho nudili, v závěru se však strhla gólová přestřelka. V 87. minutě vyrovnali hosté na 1:1, ale ve třetí minutě nastaveného času si dal Jens Jonsson nešťastný vlastní gól. Fotbalisté Aarhusu však nehodili flintu do žita.

Na následný rohový kop před branku soupeře se přestěhovali v plné síle - tedy i včetně brankáře Steffena Rasmussena. A vyplatilo se jim to!

Třiatřicetiletý gólman si udělal na malém vápně prostor a přesnou hlavičkou v 94. minutě utkání rozhodl o dělbě bodů (2:2). Jeho protějšek Nicolai Larssen se po míči jen marně natahoval...