Čech poprvé v lize za Chelsea inkasoval tři góly

LONDÝN

Fotbalisté Chelsea utrpěli v utkání 26. kola nečekanou porážku 0:3 v Middlesbrough. Brankář Petr Čech poprvé inkasoval v Premier League více než dva góly a londýnští mistři utrpěli teprve třetí prohru pod trenérem Josém Mourinhem, jenž na Stamford Bridge přišel stejně jako Čech před sezónou 2004/2005.

Brankář londýnské Chelsea Petr Čech

Sestupem ohrožený Middlesbrough skóroval již po 77 sekundách, kdy Čecha překonal po chybě obrany Brazilec Rochemback. Podle BBC mohl jeho střelu český gólman chytit, brzy poté ale nejlepší brankář světa za minulý rok vytáhl proti stejnému hráči zázračný zákrok. Domácí, kteří čekali na výhru na vlastním stadionu šest kol, nicméně ještě před přestávkou zvýšili díky Downingovi a druhou porážku Chelsea v sezóně pečetil po individuální akci Yakubu.

Náskok úřadujících mistrů se může v čele tabulky soutěže zmenšit na dvanáct bodů, pokud druhý Manchester United vyhraje v Portsmouthu. Utkání mělo výkop v 18:15.

Důvod k radosti neměl ani jiný český reprezentant Milan Baroš, jenž mohl zachránit bod Aston Ville v duelu s Newcastlem. Rychlonohý útočník se dostal po zranění na trávník deset minut po přestávce a krátce poté vybojoval po faulu Babayara penaltu, Barošovu střelu ale gólman Given u pravé tyče zlikvidoval. Birminghamskému týmu ještě zbývala půlhodinová přesilovka po vyloučení Babayara, ani tu však nevyužil a prohrál 1:2.

V přímém duelu o páté místo zachránil Arsenal bod doma s Boltonem až ve druhé minutě nastavení, výsledek 1:1 stanovil Brazilec Gilberto. Třetí Liverpool vyhrál 1:0 na hřišti nováčka Wiganu. Jediný gól utkání vstřelil ve 30. minutě obránce Sami Hyypiä, jenž se trefil poprvé v sezoně.

Výsledky - 26. kolo:
Wigan - Liverpool 0:1 (30. Hyypiä), Arsenal - Bolton 1:1 (90+ 2. Gilberto - 12. Nolan), Aston Villa - Newcastle 1:2 (16. Moore - 2. Ameobi, 29. N'Zogbia), Everton - Blackburn 1:0 (33. Beattie), Fulham - West Bromwich 6:1 (4. a 40. Helguson, 83. a 90. John, 48. Radzinski, 58. vlastní Davies - 85. Campbell), Middlesbrough - Chelsea 3:0 (2. Rochemback, 45. Downing, 68. Yakubu).