Lyon - Monako 6:1Lyon deklasoval Monako v souboji o druhé místo

Nečekaně jednoznačný byl přímý souboj o druhé místo ve francouzské fotbalové lize. Lyon porazil Monako 6:1 a odskočil mu na rozdíl tří bodů. Útočník Antoine Lacazette k výhře přispěl hattrickem a podruhé za sebou překonal metu dvaceti ligových gólů v sezóně. Posledním Francouzem, kterému se to před Lacazettem povedlo, byl Stéphane Guivarc'h v letech 1996 až 1998 za Rennes a Auxerre.

Lyonský útočník Alexandre Lacazette slaví gól proti Monaku v zápase 37. kola francouzské ligy.

Lyon do utkání vstoupil aktivně a už po osmi minutách vedl o dvě branky. Skóre otevřel Ghezzal a krátce poté na něj navázal Lacazette. V rozmezí 21. a 23. minuty dostal dvě žluté karty monacký útočník Traoré a přesilovku domácí využili k dalším dvěma trefám ještě v prvním poločase. Připsali si je Yanga-Mbiwa a Lacazette. Za Monako, které obdrželo čtyři góly během první půle poprvé od srpna 2000, skóroval před přestávkou Carvalho.

Na body ale jeho tým mohl už jen těžko pomýšlet, po změně stran navíc druhou trefu v zápase zaznamenal Yanga-Mbiwa a hattrick dokonal Lacazette, který se v 18 ligových zápasech v tomto roce přímo podílel na stejném počtu gólů - 15 jich vstřelil a na tři přihrál. Lyon dal šest branek v zápase poprvé od května 2006, podesáté v řadě bodoval a na domácím hřišti v roce 2016 neprohrál.

Pozici vicemistra a s ní i účast v základní skupině Ligy mistrů má Lyon v podstatě jistou. Monako už se může po posledním zápase pouze bodově dotáhnout, v takovém případě by o umístění rozhodoval brankový rozdíl. Ten u Lyonu činí 27 gólů, u knížecího celku pouze pět.

Plašil asistoval u třetího gólu

V souboji o čtvrté místo využilo dvojnásobnou přesilovku Nice a dvěma góly Germaina v závěru zápasu porazilo St. Etienne 2:0. Šesté Lille pouze remizovalo s Guingampem bez branek. Jaroslav Plašil odehrál celý zápas za Bordeaux a asistoval u třetího gólu svého týmu, který porazil Lorient 3:0.

Tři týmy budou v posledním kole bojovat o záchranu, z toho dva sestoupí do Ligue 2. Na 17. pozici po výhře 1:0 nad beznadějně posledním Troyes poskočilo Toulouse, o skóre se pod ním nachází Ajaccio, které prohrálo s už jistým mistrem Paris St. Germain 0:4. Hattrickem se prezentoval Cavani, poslední gól vstřelil v nastavení Ibrahimovic. PSG má už 92 bodů, čímž vylepšil vlastní rekord soutěže z roku 1024 o tři body.

O bod za dvěma záchranářskými konkurenty zaostává Remeš po prohře 0:1 v Marseille.

Francouzská fotbalová liga - 37. kolo:
Ajaccio - Paris St. Germain 0:4 (13., 49. a 58. Cavani, 90.+3 Ibrahimovic)
Bastia - Angers 1:0 (43. Cahuzac)
Bordeaux - Lorient 3:0 (21. a 48. Diabaté, 12. Malcom)
Lille - Guingamp 0:0
Lyon - Monako 6:1 (8., 35. a 80. Lacazette, 34. a 59. Yanga-Mbiwa, 3. Ghezzal - 41. Carvalho)
Marseille - Remeš 1:0 (56. Batshuayi)
Montpellier - Rennes 2:0 (58. Ninga, 70. Boudebouz)
Nantes - Caen 1:2 (78. Bedoya - 5. Rodelin, 45. Delort z pen.)
Nice - St. Etienne 2:0 (86. a 89. Germain)
Toulouse - Troyes 1:0 (53. Trejo)