Bordeaux - Paris SG 1:1 Fotbalisté PSG vylepšili rekord

Paříž

Fotbalisté Paris St. Germain vylepšili o další bod rekord francouzské ligy. Na hřišti Bordeaux remizovali 1:1, na kontě tak jistý mistr má 93 bodů. Už 36. ligovou trefu v sezóně si připsal švédský kanonýr Zlatan Ibrahimovic, lepší je v pěti elitních evropských soutěžích pouze Luis Suárez z Barcelony (37 gólů). Kapitán Bordeaux Jaroslav Plašil odehrál celé utkání.

Právě český záložník se dostal do první šance utkání, jeho tvrdý pokus ale gólman Trapp vyrazil. Domácím se dlouho dařilo efektivně Pařížany bránit, v prvním poločase jim nepovolili jedinou střelu na branku.

V 59. minutě ale otevřel skóre po Di Maríově centru Ibrahimovic, který vstřelil jubilejní 300. ligový gól v kariéře. Ten první zaznamenal v roce 1999 v dresu Malmö. O šestou výhru v řadě PSG připravil v 66. minutě Pallois.