Nedvěd se ve 200. utkání za Juventus výhry nedočkal

ŘÍM

Fotbalisté Messiny pokazili Pavlu Nedvědovi jubilejní 200. zápas v dresu Juventusu. Turínský klub přišel o vítězství čtyři minuty před koncem ligového utkání na Sicílii, kdy se podruhé v zápase trefil Floccari a rozhodl o remíze 2:2.

Juventus tak musel slevit ze svého náskoku v čele tabulky. Po bezbrankovém výsledku v Livornu sice ztratil také Inter Milán, ale na rozdíl deseti bodů se k prvnímu místu přiblížil AC Milán, který vyhrál 1:0 nad Cagliari. Gólem z penalty se o to zasloužil Alberto Gilardino, jenž je s 15 zásahy nejlepším střelcem týmu. Marek Jankulovski vystřídal v sestavě AC na závěrečných pět minut Brazilce Kaká.

Obhájci titulu z Juventusu v Messině dvakrát vedli, když první gól dal po Nedvědově přihrávce Ibrahimovic. V druhém poločase měli hosté ztíženou úlohu po vyloučení Fabia Cannavara v 52. minutě, přesto jim dal v závěru Mutu brankou z penalty naději na výhru. Floccari však vzápětí vyrovnal. Nedvěd, jenž v týdnu komentoval hokejový zápas českého týmu na olympiádě pro italskou televizi, mohl v poslední šanci utkání rozhodnout, ale gólman Caglioni jeho střelu zneškodnil.

Italská liga - výsledky 26. kola:
Livorno - Inter Milán 0:0, Messina - Juventus Turín 2:2 (3. a 86. Floccari - 18. Ibrahimovic, 81. Mutu z pen.), AC Milán - Cagliari 1:0 (23. Gilardino z pen.).