AS Řím desátou výhrou po sobě vyrovnal rekord italské ligy

ŘÍM

Fotbalisté AS Řím se zapsali do historie italské ligy jako čtvrtý tým, která dokázal vyhrát deset zápasů po sobě. V nedělním utkání zdolali 1:0 Empoli a vyrovnali tak bilanci Juventusu, AC Milán a Boloni, jejichž mužstva předvedla podobnou sérii v dávné minulosti. V příštím kole může AS Řím rekord překonat, ale bude to mít těžké, protože ho čeká derby s Laziem.

DEFAULT TITLE

Díky výhře, kterou zařídil jediným gólem v 15. minutě Perrotta, se AS Řím dostal na čtvrté místo. Domácí zápas zvládli i bez kapitána Tottiho, jenž se hned v úvodu zranil.

Římané v tabulce o bod předstihli Fiorentinu, která podlehla doma Laziu 1:2. Za domácí odehrál celý zápas s kapitánskou páskou český stoper Tomáš Ujfaluši. Hosté se dostali do vedení zásluhou Behramiho. Ve druhé půli se domácí snažili vyrovnat, ale z protiútoku zvýšil na 2:0 Rocchi. Fiorentina pak dokázala už pouze snížit.

Fotbalisté Palerma, kteří ve čtvrtek podlehli v Poháru UEFA na pražském Strahově Slavii, se střelecky neprosadili ve Veroně a remizovali s Chievem 0:0. Palermo hrálo v sestavě: Andujar - Zaccardo, Terlizzi, Barzagli, Grosso - Mutarelli, Corini (76. Tedesco), Barone, Di Michele - M. Gonzalez (84. Santana), Caracciolo (69. Makinwa).

Výsledky - 26. kolo:
AS Řím - Empoli 1:0 (15. Perrotta), Chievo - Palermo 0:0, Fiorentina - Lazio Řím 1:2 (60. Božinov - 31. Behrami, 49. Rocchi), Lecce - Reggina 0:0, Sampdoria Janov - Ascoli 1:2 (71. Volpi - 56. Quagliarella, 85. Budan), Treviso - Parma 0:1 (14. Simplicio), Udine - Siena 1:2 (38. Iaquinta z pen. - 34. a 39. Volpato).