Sainz přemýšlí o postu šéfa fotbalového Realu

1. března 2006 13:55 - MADRID

Od volantu rallyeového speciálu do lóže prezidenta Realu Madrid se možná budou ubírat kroky dvojnásobného mistra světa v automobilových soutěžích Carlose Sainze. Slavný El Matador už v minulosti projevil zájem o tuto práci a pondělní odstoupení Florentina Péreze přineslo další spekulace, že se bude chtít postavit do čela fotbalového velkoklubu.

 

Citroën

"Než se rozhodnu o své případné kandidatuře na prezidenta Realu Madrid, musím zvážit svou osobní situaci a situaci klubu. Je to rozhodnutí, které nelze brát na lehkou váhu," vysvětlil Sainz v rozhovoru pro sportovní list AS.

Mistr světa z let 1990 a 1992 prý v kariéře fotbalového funkcionáře nehledá cestu k udržení popularity. "Pokud se rozhodnu ucházet o post prezidenta, nebude to kvůli slávě nebo publicitě, toho jsem měl během své vlastní kariéry dost. Motivuje mě moje vášeň pro fotbal a pro klub, kterému jsem celý život fandil," dodal.

Prezidentem Realu Madrid se po Pérezovi stal dřívější ředitel klubu Fernando Martin, který by mohl na nejvyšším postu zůstat až do voleb v roce 2008. Podle informací španělských médií však někteří funkcionáři z vedení klubu požadují, aby na konci této sezony vypsal předčasné hlasování.

ČTK, Sport.cz

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Patička stránky: