Rubriky:

Evropské ligy

Francouzský ministr chce zakročit proti násilí na stadiónech

4. března 2006 14:20 - PAŘÍŽ

Francouzský ministr vnitra Nicolas Sarkozy ohlásil tento týden návrh zákona, který umožní rozpustit fankluby, jejichž členové se soustavně dopouštějí násilností na fotbalových stadionech i mimo ně. Ministr to oznámil v dopisu předsedovi francouzské ligy Frédériku Thiriezovi a předsedovi klubu Paris Saint-Germain Pierru Blayauovi.

Sarkozy, který sám pařížskému klubu fandí, už dlouhou dobu opakuje, že "stadióny je nutno zbavit dacanů". Ohlášení konkrétního návrhu přišlo krátce před nedělním utkáním Paris Saint-Germain s Olympique Marseille, které vzbudilo velké obavy z násilností. Vedení Marseille se proto dokonce rozhodlo vyslat do Paříže jen náhradníky. Na zápas nemají jet ani fanoušci z Marseille.

Zákaz násilnických fanklubů, který chce ministr navrhnout, by prý mohl být i jen prozatímní, například na tři měsíce. To by mělo těmto klubům dát příležitost, aby samy proti viníkům násilností zakročily.

Skalní fanoušci Paris Saint-Germain, za který hraje i český reprezentační obránce David Rozehnal, jsou svými výtržnostmi ve Francii proslulí. V minulém ligovém kole, kdy hrál jejich klub v Nantes, se tam porvali mezi sebou a zničili nedalekou benzinovou pumpu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy