Hamburk připravil Bayernu první domácí porážku v sezóně

BERLÍN

Fotbalisté Hamburku přerušili v sobotním šlágru 24. kola bundesligy domácí vítěznou sérii Bayernu Mnichov, která trvala devatenáct zápasů. Díky výhře 2:1 na hřišti lídra soutěže před téměř 70 tisíci diváků se Hamburk bodově dotáhl na druhé Brémy. Po druhé porážce v sezóně vede Bayern tabulku s osmibodovým náskokem.

Za Hamburk odehrál celý zápas záložník David Jarolím, jenž v týdnu kvůli zranění neodcestoval s českou reprezentací do Turecka. HSV nasměroval za první výhrou v Mnichově po čtyřiadvaceti letech v 16. minutě Demel.

Domácím se sice podařilo v 83. minutě díky střídajícímu Schollovi vyrovnat, o šest minut později však Sagnol neuhlídal Nizozemce De Jonga, jenž překonal uzdraveného Kahna podruhé. Bayern prohrál na vlastním stadiónu v lize poprvé od 16. října 2004.

Brémy jen remizovaly

Brémy ale nevyužily zaváhání Bayernu k výraznějšímu stáhnutí jeho náskoku, získaly bod za remízu 1:1 v Leverkusenu. Již v 3. minutě se sice dostal Werder do vedení díky Fringsově proměněné penaltě, po přestávce však vyrovnal Berbatov.

Střelcem dne byl slovenský reprezentant Vittek z Norimberku, jenž rozhodl hattrickem duel s Duisburgem. Třiadvacetiletý útočník měl přitom v sezoně dosud na kontě jen dvě vstřelené branky, dnes ale při výhře 3:0 skóroval jen on.

Dortmund bez zraněného Tomáše Rosického pouze remizoval 1:1 se sestupem ohroženou Mohučí. Navíc měla Borussia štěstí, že deset minut po přestávce zahodil hostující Zidan pokutový kop.

Výsledky - 24. kolo:
Leverkusen - Brémy 1:1 (42. Berbatov - 3. Frings z pen.), Dortmund - Mohuč 1:1 (27. Wörns - 54. Thurk), Hannover - Schalke 1:2 (75. Christiansen - 20. Poulsen, 29. Bajramovič), Norimberk - Duisburg 3:0 (9., 15. a 86. Vittek), Hertha Berlín - Kolín n. R. 2:4 (56. a 83. Pantelič - 53. a 75. Podolski, 54. Streller, 86. Scherz), Bayern Mnichov - Hamburk 1:2 (83. Scholl - 16. Demel, 88. De Jong).