Plašil si dal vlastní gól a Monako prohrálo

PAŘÍŽ

Český fotbalista Jaroslav Plašil přispěl nechtěně k porážce Monaka v sobotním utkání 29. kola francouzské ligy. Reprezentační záložník překonal vlastního gólmana Romu a jeho klub na hřišti dosud posledních Met prohrál 1:2.

Jaroslav Plašil z AS Monako

Plašil přišel na trávník v 64. minutě v době, kdy Monako díky trefě Di Vaia vedlo. O sedm minut později ale nešťastně vyrovnal a dílo zkázy pro hosty dokonal Tum.

Monako kleslo po porážce na dvanácté místo, Mety se naopak dostaly ze samého dna, kam kleslo Ajaccio. Tým z Korsiky nestačil na mistrovský Lyon, jenž díky vítězství 3:1 zvýšil náskok v čele tabulky na devět bodů před Bordeaux.

Tým Girondins dnes bodovat nemohl, protože jeho zápas v Sochaux byl kvůli zasněženému trávníku odložen.

Výsledky - 29. kolo:
Ajaccio - Lyon 1:3 (85. Lucas Pereira - 61. Juninho, 79. Fred, 89. Benzema), Lille - Le Mans 4:0 (15. Odemwingie, 37. Bodmer, 55. Schmitz, 76. Mirallas), Mety - Monako 2:1 (71. vlastní Plašil, 80. Tum - 36. Di Vaio), Nice - Lens 0:0, Rennes - Štrasburk 2:1 (63. Kallström, 67. Briand - 80. Kante), Toulouse - Nancy 1:1 (75. Emana - 68. Sarkssian).