Rubriky:

Evropské ligy

Slavia prodala šestnáctiletého Pekharta do Tottenhamu

16. března 2006 11:46 - PRAHA

Fotbalový klub Slavia Praha prodal teprve šestnáctiletého útočníka Tomáše Pekharta do anglického Tottenhamu Hotspur. Do nového působiště odejde člen reprezentační sedmnáctky 1. července 2006, s londýnským klubem podepsal ve středu tříletý kontrakt. Tottenham má navíc právo na další dvouletou opci.

 

SPORT.CZ/Tomáš Fliegl

Pro Pekharta prý byla anglická liga vždy velkým lákadlem a snem, který se mu začíná naplňovat již na počátku fotbalové kariéry. Podle zákulisních informací získala Slavia za nejlepšího mladšího dorostence České republiky loňského roku částku mezi dvaceti až třiceti milióny korun.

"To nemohu potvrdit, protože kluby se dohodly finanční stránku transakce nezveřejňovat. Určitě je to pro nás zajímavé, ale mnohem zajímavější to bude, pokud se Tomáš probojuje do prvního týmu a jak se mu bude dařit. Ve smlouvě jsou totiž další případné bonusy," řekl generální ředitel Slavie Vladimír Leška. Podle klubového mluvčího Alexandra Klimenta sledoval Tottenham Pekharta delší dobu.

Již dříve byl vysoký a pohyblivý útočník na testech v jiném anglickém klubu Liverpoolu, v zimní přestávce však uspěl na zkoušce v Tottenhamu, kde již rok hostuje další slávista brankář Radek Černý. Působení v londýnském klubu však Pekhart nezačne v prvním mužstvu, ale v akademii klubu, odkud teprve vede cesta do Premier League.

Příliš nadšený nebyl z odchodu velké naděje trenér Slavie Karel Jarolím. "Pekharta prodalo vedení klubu a předpokládám, že to byla pro Slavii výhodná transakce. Ze sportovního hlediska z toho však vůbec radost nemám, protože v Tomášovi je veliký fotbalový potencionál a Slavii by jistě hodně v budoucnu pomohl," řekl Jarolím. Pekharta už zařadil i do kádru A-mužstva, mladík ale ještě v nejvyšší domácí soutěži nenastoupil.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy