Rubriky:

Evropské ligy

Baroš si oddechl: Jenom výron, kost vydržela

17. března 2006 08:22 - PRAHA

Hodně nepříjemné chvíle prožíval ze středy na čtvrtek český fotbalový útočník Milan Baroš. Úterní pohárový zápas s Manchesterem City nedohrál po faulu Richardse. Ve středu absolvoval sérii podrobných vyšetření včetně magnetické rezonance. Ve čtvrtek už byl v pohodě. Kost zlomená není, poraněné jsou "jen" vazy v kotníku.

Byly to nepříjemné hodiny, to nebudu zastírat," říkal ve čtvrtek do telefonu Právu Milan Baroš. "Ale verdikt lékařů jsem přijal s hlubokým vydechnutím. Kost zlomená není. Poškozené jsou vazy v pravém kotníku. Budu mít klid dva až tři týdny. Příjemné to není, ale když už se to stalo, lepší zprávu, než že se jedná o těžší výron, jsem nemohl dostat," dodal střelec Aston Villy.

V úterním pohárovém utkání, necelých pět minut před koncem poločasu, se střetl s obráncem Manchesteru City Michaelem Richardsem. Ten mu sice vypíchl míč, ale pak mu přilehl pravou nohu.

"Faul to nebyl, jen pro mne nešťastná shoda okolností. Ucítil jsem bolest. Hlavou mi blesklo, že to je noha, kterou jsem měl v září 2003 zlomenou. Ten samý kotník. Chtěl jsem se postavit, ale nešlo to. Nemohl jsem se dokonce postavit ani lehce. Rychle to natékalo. Měl jsem strach, aby to nebylo znovu zlomené," popsal Baroš svoje první pocity.

Hodně to bolelo

Zápas nedohrál. Kotník ledoval a hned dostal berle. "Klubový lékař mi řekl, ať nohu nezatěžuji, že se na to podívá ráno. Bolelo to hrozně, ale doufal jsem, že noha není zlomená. Cokoliv  dalšího pro mne nebylo tak hrozné. Do startu mistrovství světa jsou tři měsíce, což je dost dlouhá doba. Mrzelo mě, že jsem se dostával do solidní formy, a teď mi hrozí další výpadek," dodal.

Po středeční sérii vyšetření odjížděl domů v nejistotě. Ve čtvrtek mu lékaři sdělili, že se jedná o poškození vazů, ale kost vydržela. "To bylo fakt příjemné, i když možná zní divně, že jsem se radoval ze zranění. Ale já se obával horší diagnózy," vysvětluje útočník.

"Nic nebudu uspěchávat, ale jakmile otok opadne a lékaři to dovolí, začnu s tréninkem. Dva i tři týdny nejsou tak hrozné, i když vím, že mě Aston Villa teď potřebuje. V dubnu už bych měl bez problémů hrát. Věřím, že k žádným komplikacím nedojde," přál si Baroš.

Věří, že do MS bude ve formě

V září roku 2003 mu zlomil kost nad pravým kotníkem jeho bývalý spoluhráč z Liverpoolu Babbel. Baroš se na jaře následujícího roku vrátil a v Portugalsku se stal s pěti góly nejlepším střelcem mistrovství Evropy.

Loni na podzim měl potíže s achillovkou, obětoval se v kvalifikaci s Nizozemskem, ale v baráži s Norskem už hrál naplno. Zdravotní potíže ho provázely i na přelomu roku, přesto stihl za Aston Villu šest branek. "Věřím, že Aston Ville ještě pomůžu a na šampionát budu ve formě," dodal Baroš.

Karel Felt, Právo

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy