Kanonýr Vittek v bundeslize opět zářil, trefil se i Fukal

Slovenský střelecký objev Róbert Vittek měl v německé fotbalové lize blízko k třetímu hattricku po sobě. I dvě jeho branky a další gól Schrotha však v sobotu stačily Norimberku k cennému vítězství 3:1 nad Brémami, kterým bavorský klub udělal další významný krok pryč od sestupového pásma.

Mezi střelce se poprvé v sezóně zapsal český obránce Milan Fukal, který pomohl Mönchengladbachu získat bod za remízu 1:1 se Stuttgartem.

Dortmundský záložník Tomáš Rosický po dvou zápasech zmeškaných kvůli svalovému zranění odehrál závěr utkání proti Kaiserslauternu, nad kterým Borussia zvítězila 2:1. Rosický vystřídal v 66. minutě mladíka Sahina krátce poté, co Kringe střelou zblízka zajistil domácím tři body a ukončil dortmundskou sérii pěti zápasů bez vítězství. Skóre ve prospěch domácích otevřel v prvním poločase svou první trefou v sezoně Brazilec Dédé.

Frankfurt rozdrtil Duisburg

Na vítězství Norimberka nad osmifinalistou Ligy mistrů z Brém měl zásluhu i český záložník Jan Polák. Nejprve poslal do uličky Vitteka, který trefil břevno a Schroth dorazil míč do sítě. V 69. minutě si slovenský útočník vyměnil s Polákem dvakrát míč a z deseti metrů nedal Wiesemu šanci. Prohru Werderu zmírnil Klose, jenž s 18 zásahy vévodí tabulce střelců. Vittek si vylepšil bilanci už na deset branek.

Stejně je na tom Řek Amanatidis, který dnes hattrickem přispěl k drtivému vítězství Frankfurtu nad Duisburgem 5:2. V 35. minutě navíc hostující brankář Koch chytil Copadovi penaltu, španělský útočník však uspěl na druhý pokus v závěru zápasu, kdy z pokutového kopu zpečetil skóre.

Hamburk se po vyřazení z Poháru UEFA Rapidem Bukurešť rychle oklepal a díky vítězství 1:0 ve Wolfsburgu nadále pronásleduje vedoucí Bayern. O osmé výhře fotbalistů Hamburku na soupeřově hřišti v této sezóně rozhodl ve 22. minutě Lauth, domácí naopak utrpěli první porážku před vlastními diváky pod vedením kouče Klause Augenthalera a stále více jim hrozí sestup. David Jarolím odehrál za vítěze celý zápas.

Z výhry se mohl radovat v 26. kole také Jiří Štajner, neboť Hannover zdolal Kolín nad Rýnem. Těsnou výhru nad posledním týmem tabulky zařídil v 39. minutě Íránec Hašémíján.

Německo - 26. kolo
Norimberk - Brémy 3:1 (21. a 69. Vittek, 36. Schroth - 57. Klose), Leverkusen - Mohuč 1:2 (85. Freier - 34. a 64. Zidan), Mönchengladbach - Stuttgart 1:1 (69. Fukal - 75. Cacau), Dortmund - Kaiserslautern 2:1 (25. Dédé, 64. Kringe - 45+1. Skela), Frankfurt - Duisburg 5:2 (1., 13. a 57. Amanatidis, 11. Köhler, 79. Copado z pen. - 25. Bodzek, 32. Lavrič), Hannover - Kolín n. R. 1:0 (39. Hašémíján), Wolfsburg - Hamburk 0:1 (22. Lauth).