Barcelona si připsala dvacátou ligovou výhru

MADRID

Fotbalisté Barcelony odčinili předchozí porážku v Pamploně a sobotní ligový zápas se San Sebastianem zvládli. O jubilejní dvacátou výhru se zasloužili kanonýři - Švéd Henrik Larsson a ve druhém poločase Kamerunec Samuel Eto'o.

Eto'o se trefil již podvacáté v sezóně a kráčí za korunou pro krále střelců ve Španělsku. Barcelona zase udělala další krok na cestě za mistrovským titulem.

Deportivo La Coruňa zvítězilo v duelu dvou týmů ze středu tabulky na hřišti Getafe 2:1. Vítězný gól hostů vstřelil Xisco v 73. minutě jen několik okamžiků poté, co domácí přišli po druhé žluté kartě o záložníka Gavilana. Španělský útočník usměrnil míč do branky po centru Hectora a Deportivo se posunulo na osmé místo.Villarreal doma pouze remizoval

Čtvrtfinalisté Ligy mistrů z Villarrealu v sobotu pouze remizovali s Atlétikem Madrid 1:1. V bitvě adeptů na účast v Poháru UEFA domácí fotbalisté postrádali potrestaného Argentince Riquelmeho, ale už v 10. minutě se ujali vedení po Forlánově gólu. Torres po necelé hodině hry vyrovnal a převahu madridského mužstva otupilo až vyloučení Mateji Kežmana deset minut před koncem.

Villarreal je šestý, Atlétiko je s dvoubodovou ztrátou deváté.

Španělsko - 28. kolo
Getafe - La Coruňa 1:2 (57. Pachón - 30. Víctor, 73. Xisco), San Sebastian - Barcelona 0:2 (8. Larsson, 51. Eto'o), Villarreal - Atlético Madrid 1:1 (10. Forlán - 58. Torres).