AC Milán převálcoval Udine a dál drží náskok před Interem

ŘÍM

Po sobotním úspěchu fotbalistů Juventusu v neděli v italské lize uspěli i jeho nejbližší pronásledovatelé. AC Milán deklasoval Udine na jeho hřišti 4:0 a dál ztrácí na druhém místě na turínský velkoklub deset bodů.

Dvě branky AC vstřelil nejlepší střelec týmu Ševčenko, jenž tři minuty před pauzou otevřel skóre. Ve druhém poločase přišla milánská smršť, kdy se v rozmezí deseti minut trefili postupně Gilardino, Ševčenko a Seedorf, kterého deset minut před koncem vystřídal Marek Jankulovski. Ukrajinský kanonýr Ševčenko si vylepšil střeleckou bilanci v tomto ročníku Serie A už na 18 branek.

AC má dál dvoubodový náskok před Interem, který zdolal Lazio Řím 3:1. Do vedení dostal milánský tým ve 36. minutě portugalský záložník Luis Figo a domácím vyšel také vstup do druhé půle, když Recoba zvýšil na 2:0. Hostům ještě svitla naděje o osm minut později, kdy snížil Panděv, ale Recoba svou další trefou pojistil Interu výhru.

Fotbalisté Fiorentiny po vítězství 3:1 nad Ascoli dál drží čtvrtou pozici zajišťující postup do předkola Ligy mistrů. Tým s českým stoperem Tomášem Ujfalušim prohrál první poločas a roli favorita splnil až po přestávce, kdy skóre otočil třemi brankami. V 83. minutě zajistil Fiorentině výhru gólem na 2:1 kanonýr Toni, jenž vládne střelcům v italské lize už se 24 brankami. Domácí tak využili početní převahu, kterou měli od 76. minuty po vyloučení Comotta.

Lecce prohrálo důležitý zápas s Parmou a společně s posledním Trevisem směřuje k sestupu. Na 1:2 snížil domácí Vučinič až v desáté minutě nastavení, které sudí výrazně protáhl kvůli předchozím protestům fanoušků, jež pozdržely hru.

Od 20:30 se hraje zápas AS Řím - Messina.

Itálie - 30. kolo
Fiorentina - Ascoli 3:1 (53. Brocchi, 83. Toni, 89. Pazzini - 43. Domizzi), Reggina - Empoli 0:2 (62. Pozzi, 82. Tavano), Inter Milán - Lazio Řím 3:1 (46. a 72. Recoba, 36. Figo - 54. Panděv), Udine - AC Milán 0:4 (42. a 65. Ševčenko, 61. Gilardino, 71. Seedorf), Sampdoria - Palermo 0:2 (57. Mutarelli, 66. Di Michele), Lecce - Parma 1:2 (90.+10 Vučinič z pen. - 53. Bresciano, 90. Simplicio), Chievo - Siena 4:1 (4. Obinna z pen., 56. Malago, 67. Brighi, 82. Amauri - 29. Foglio z pen.), AS Řím - Messina 2:1 (7. Perrotta, 56. Aquilani - 68. Di Napoli).