Fulham po třech porážkách šokoval výhrou nad Chelsea

LONDÝN

Třetí porážku v anglické lize utrpěli fotbalisté Chelsea, když překvapivě v nedělním londýnském derby podlehli Fulhamu na jeho hřišti 0:1. Přitom jejich soupeř prohrál předchozí tři zápasy a inkasoval v nich celkem devět branek. Proti Chelsea se však Fulham vytáhl a díky zisku mimořádně cenných tří bodů se vzdálil sestupovému pásmu.

Brankář londýnské Chelsea Petr Čech

Petra Čecha v brance suverénního lídra Premier League překonal v 17. minutě portugalský útočník Boa Morte. V 58. minutě sice rozvlnil síť domácí branky Drogba, ale sudí gól neuznal, protože útočník Chelsea si pomohl rukou. Reprezentant Pobřeží slonoviny si navíc vysloužil žlutou kartu a trenér José Mourinho zuřil marně.

Náskok Chelsea v čele tabulky se tak zmenšil, nadále však činí propastných dvanáct bodů na Manchester United. Třetí je Liverpool, který si díky vítězství 3:1 v Newcastlu udržel jen dvoubodový odstup za druhým místem, Manchester United však má oproti němu dvě utkání k dobru.

Svěřenci Rafaela Beníteze vyhráli první poločas díky brankám Crouche a kapitána Gerrarda 2:1. Hned na začátku druhé půle postupoval Crouch sám na branku, byl stažen ve vápně Boumsongem, který dostal červenou kartu, a Cissé z penalty pojistil Liverpoolu vítězství.

Anglie - 30. kolo
Newcastle - Liverpool 1:3 (41. Ameobi - 10. Crouch, 35. Gerrard, 52. Cissé z pen.), Fulham - Chelsea 1:0 (17. Boa Morte).