Bayern nedal šanci vicemistrům ze Schalke

Souboj nejlepších dvou týmů loňského ročníku německé ligy vyzněl v neděli jednoznačně ve prospěch fotbalistů Bayernu Mnichov, kteří porazili Schalke 3:0 a dál míří na obhajobou titulu. Před druhým Hamburkem mají stále náskok šesti bodů.

Bayern dal po předchozí remíze ve Wolfsburgu a porážce s Hamburkem svým fanouškům opět důvod k radosti. Všechny tři góly vstřelili svěřenci Felixe Magatha ve druhém poločase, minutu před koncem zpečetil výhru Nizozemec Makaay a s dvanácti góly se dotáhl na nejlepšího střelce týmu Ballacka.

Schalke přišlo po pěti zápasech o vítěznou sérii a prohrálo vůbec poprvé pod vedením trenéra Mirka Slomky, který v lednu povýšil do role hlavního kouče.

Hertha Berlín porazila Bielefeld 1:0, jedinou branku vstřelil v 61. minutě hlavou z téměř deseti metrů Pantelič. Ve druhém poločase dostal v týmu hostí šanci David Kobylík.

Německo - 26. kolo
Bayern Mnichov - Schalke 3:0 (48. Salihamidzič, 56. Pizarro, 89. Makaay), Hertha Berlín - Bielefeld 1:0 (61. Pantelič).