Fotbalisté Hearts připravili novému kouči vítězný debut

Glasgow

Fotbalisté skotského týmu Heart of Midlothian připravili novému trenérovi Valdasi Ivanauskasovi vítěznou premiéru. V 31. ligovém kole v sobotu vyhráli na půdě předposledního Falkirku 2:1, o čemž rozhodl deset minut před koncem Litevec a trenérův krajan Edgaras Jankauskas. Hearts si tak udrželi šestibodový náskok na druhém místě tabulky před Rangers.

Favorizovaní hosté se ujali vedení v 22. minutě, když přihrávku Rudolfa Skácela využil Hartley. Těsně před přestávkou ale Falkirk vyrovnal. Další z početné české legie v Hearts Roman Bednář zahrál v pokutovém území rukou a útočník Gow vyraženou penaltu dorazil do sítě. Při vítězné Jankauskasově trefě už Skácel na hřišti po taktickém střídání nebyl.

Glasgow Rangers vydřeli hubené vítězství nad Dunfermline, suverén skotské ligy Celtic hraje až v neděli s Livingstonem. Pokud jej porazí, bude jej dělit od 40. titulu už jen krůček. V příštím kole však narazí na Hearts.

Výsledky - 31. kolo:
Aberdeen - Motherwell 2:2, Dundee United - Kilmarnock 2:2, Falkirk - Hearts 1:2, Hibernian - Inverness 0:2, Glasgow Rangers - Dunfermline 1:0.