Lyon na domácím hřišti pouze remizoval s Toulouse

Paříž

Fotbalisté Lyonu nedokázali na svém hřišti v sobotu porazit Toulouse a nakonec byli po remíze 1:1 rádi i za bod. Tabulku vedou o dvanáct bodů před Bordeaux, které nastoupí v neděli proti Nice.

Hráči Toulouse se obhájců titulu nezalekli a krátce před poločasem šli do vedení po gólu Moreiry. Hned na začátku druhé půle vyrovnal skóre norský kanonýr John Carew, ale otočit výsledek se už Lyonu nepodařilo.

Body dnes ztratily třetí Lille i čtvrté Auxerre, jež hrálo bez branek se St. Etienne. Reprezentační obránce René Bolf přišel na hřiště až na závěrečnou čtvrthodinu. Tabulkou nadále stoupá Rennes, za šestým vítězstvím za sebou ho dotáhl znovu nigerijský útočník Utaka. V posledních pěti utkáních dal jedenáct branek včetně čtyř v poháru.

Výsledek - 32. kolo:
Lyon - Toulouse 1:1 (49. Carew - 43. Moreira), Ajaccio - Mety 0:1 (72. Ouadah), Auxerre - St. Etienne 0:0, Lens - Sochaux 2:1 (21. Keita, 36. Frau - 72. Demont), Marseille - Le Mans 1:1 (23. Maoulida - 35. Fanchone), Nancy - Nantes 0:0, Rennes - Troyes 2:0 (25. Utaka, 52. Mensah), Štrasburk - Lille 2:2 (30. Farnerud, 90. Diane - 8. a 79. Keita).