Manchester United je po výhře nad Birminghamem druhý

Londýn

Fotbalisté Manchesteru United porazili v nedělním utkání 31. kola Premier League 3:0 topící se Birmingham a vrátili se na druhé místo tabulky. Po nedělní výhře ztrácejí svěřenci Alexe Fergusona dvanáct bodů na vedoucí Chelsea.

Manchester porazil Birmingham 3:0.

O povinné výhře "Red Devils" rozhodl v úvodu Ryan Giggs. Velšský kanonýr nejprve ve 3. minutě zakroutil do branky míč z trestného kopu, přičemž gól byl připsán jako vlastní hostujícímu brankáři Maiku Taylorovi, za jedenáct minut skóroval znovu zblízka. Výhru domácích potvrdil v závěru Wayne Rooney.

Birmingham, jenž v týdnu inkasoval sedm gólů v Anglickém poháru od Liverpoolu, se tak stále drží na 18., sestupové příčce. Na rozdíl od pohárového debaklu dnes odehráli celé utkání čeští fotbalisté Martin Latka a Jiří Jarošík.

Sedmigólový thriller v Middlesbrough rozhodl gólem v poslední minutě Parnaby a hosté odjeli do Boltonu po prohře 3:4 s prázdnou. Ve třetím dnešním utkání porazil Charlton 3:1 Newcastle.

Výsledky - 31. kolo:
Middlesbrough - Bolton 4:3 (7. z pen. a 46. Hasselbaink, 29. Viduka, 90. Parnaby - 3. Jannakopulos, 57. Okocha, 80. Džaidí), Charlton - Newcastle 3:1 (23. Bent z pen., 36. vlastní Bowyer, 88. Bothroyd - 34. Parker), Manchester United - Birmingham 3:0 (3. vlastní Taylor, 14. Giggs, 82. Rooney).