Rubriky:

Evropské ligy

Fotbalová asociace potvrdila zpoždění dostavby Wembley do 2007

31. března 2006 12:07 - Londýn

Nový fotbalový stadión ve Wembley nebude hotov dříve než v roce 2007. Oznámila to v pátek anglická Fotbalová asociace. Na stadionu se přitom původně mělo už letos hrát finále Anglického poháru. Zdržení znamená, že asociace musí najít nová místa i pro tři plánované zápasy reprezentace.

 

archiv

Stavbu Wembley stíhají potíže vlastně od počátku, naposledy šlo o kombinaci pracovněprávních sporů a technických závad. Část dělníků hrozí stávkou, protože jim nejsou včas vypláceny mzdy. Kromě toho se tento měsíc zjistilo, že si stavba "sedla", a v důsledku toho popraskala kanalizace, což si zřejmě vyžádá měsíce oprav.

Společnost Multiplex, která stadion staví, přitom již loni oznámila, že se zmýlila v odhadu nákladů a že na stavbě prodělá. Má totiž s asociací smlouvu na pevnou částku, kterou nemůže zvýšit.

Fotbalová asociace uvedla, že považuje za rozumné raději termín převzetí stadionu odložit, než přiživovat věčné spekulace o jeho dokončení. Proto až do konce roku nebude s Wembley při plánování zápasů počítat. Finále Anglického poháru už přeložila na stadium Millenium ve velšském Cardiffu, kde se v posledních letech hrál.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy