Barcelona remizovala s Realem a míří za titulem

MADRID

Každoroční vrchol sezóny španělské ligy, duel "El Clásico" mezi Barcelonou a Realem Madrid, skončil v sobotu večer bez vítěze. Remíza 1:1 sedm kol před koncem sezóny vyhovuje katalánskému lídrovi, jenž si v čele tabulky udržel jedenáctibodový náskok a přiblížil se k obhajobě titulu. Dělba bodů byla zřejmě pro Real na Nou Campu maximem, neboť hrál většinu zápasu o deseti po vyloučení Roberta Carlose.

Brazilský obránce byl smutným hrdinou úvodu duelu, když přes jeho nohy po dvaceti minutách upadl v pokutovém území Van Bommel a Ronaldinho z penalty prudkou ranou k tyči otevřel skóre. Tehdy vyfasoval Roberto Carlos první žlutou kartu za protesty a krátce nato za totéž nesportovní chování musel ze hřiště. I v deseti se však "Bílému baletu" podařilo vyrovnat díky elegantnímu obloučku Ronalda po sólovém úniku.

Tradičně vyhecovaný duel začal incidentem zhruba devadesát minut před výkopem, kdy skupina barcelonských fanoušků napadla autobus Realu u stadionu Nou Camp. Podle agentury EFE házeli příznivci domácího týmu lahvemi, plechovkami a kameny a rozbili jedno okno autobusu.

Při utkáním samotném vnikl na trávník příznivec katalánského velkoklubu, jenž si klekl před Ronaldinhem a objal mu nohy. Za okamžik však u něj byli pořadatelé a od brazilské hvězdy ho odtrhli.

Španělsko - 31. kolo:
Zaragoza - Villarreal 0:1 (45. Roger), San Sebastian - Málaga 3:0 (36. Ansotegui, 68. Skoubo, 82. Prieto), Barcelona - Real Madrid 1:1 (22. Ronaldinho z pen. - 37. Ronaldo).