Hearts postoupili suverénně do finále Skotského poháru

EDINBURGH

Hattrick Paula Hartleyho pomohl fotbalistům Hearts do finále Skotského poháru, v němž se 13. května utkají s třetiligovým klubem Gretna. Hearts, kteří trofej získali naposledy v roce 1998, s Rudolfem Skácelem a Michalem Pospíšilem v sestavě rozdrtili v semifinále své městské rivaly z Edinburghu 4:0.

Útočník fotbalistů Hearts Paul Hartley.

Bývalý útočník Hibernian Hartley zvýšil po hodině hry svým druhým gólem v utkání na 2:0. Soupeř Hearts pak byl oslaben o vyloučeného Sprouleho a Edgaras Jankauskas vzápětí pojistil vedení na 3:0. V 82. minutě přišel na hřiště Pospíšil a o několik minut později ho v pokutovém území fauloval Smith, jenž rovněž musel předčasně do šaten. Hartley navíc z nařízené penalty zpečetil skóre na 4:0.

Skotský pohár - semifinále:
Hibernian - Hearts 0:4 (0:1)
Branky: 28., 59., a 88. z penalty Hartley, 81. Jankauskas. ČK: Sproule, Smith (oba Hibernian). Diváci: 43 180.