Fiorentina v souboji s AS Řím remizovala a je čtvrtá

ŘÍM

Souboj mezi Fiorentinou a AS Řím o čtvrté místo tabulky, zajišťující postup do Ligy mistrů, v italské lize skončil bez vítěze. Po remíze 1:1 v duelu 32. kola si čtvrtá Fiorentina udržela před týmem z hlavního města bodový náskok.

DEFAULT TITLE

Domácí poslal do vedení již po šedesáti sekundách kanonýr Luca Toni, jenž z voleje na hranici ofsajdu vstřelil svůj 26. gól v sezoně. V druhém poločase však po nedůslednosti obrany, v níž nechyběl Tomáš Ujfaluši, vyrovnal argentinský obránce Leandro Cufre.

Také druhé římské mužstvo Lazio dnes remizovalo a je v tabulce sedmé. Diváci na Olympijském stadionu se dočkali šesti gólů, k jejich nelibosti se však v poslední minutě trefil do vlastní sítě Massimo Oddo a utkání s Empoli skončilo 3:3.

Lazio ztrácí dva body na šesté Chievo, které se na pozici zajišťující účast Pohár UEFA udrželo díky vítězství 2:1 nad Livornem.

Itálie - 32. kolo:
Palermo - Ascoli 1:1 (35. Caracciolo - 71. Foggia), Sampdoria - Cagliari 1:1 (13. Castellini - 67. Suazo), Lazio Řím - Empoli 3:3 (7. Panděv, 8. Behrami, 80. Di Canio - 25. Tosto, 64. Tavano, 90. vlastní Oddo), Chievo - Livorno 2:1 (14. Amauri, 60. Obinna z pen. - 40. Lucarelli), Udine - Parma 2:0 (20. Di Natale, 52. Felipe), Fiorentina - AS Řím 1:1 (2. Toni - 72. Cufre), Reggina - Siena 1:1 (51. Amoruso - 21. Bogdani).