Fotbalisté Hamburku porazili oslabené Schalke a jsou opět druzí

BERLÍN

Fotbalisté Hamburku vyhráli nervózní šlágr 28. kola německé ligy na hřišti Schalke 2:0 a vrátili se na druhé místo tabulky sedm bodů za Bayern Mnichov. Severoněmecký klub udělal důležitý krok k přímé účasti v Lize mistrů, před třetími Brémami má náskok tří bodů.

DEFAULT TITLE

Pro Schalke přišla před více než šedesáti tisíci diváků ve vyprodané Veltins Areně první pohroma v 28. minutě, kdy Brazilec Rafinha udeřil v přerušené hře do obličeje nizozemskou hvězdu hostů Rafaela van der Vaarta a musel předčasně do kabin.

Právě Van der Vaart po přestávce otevřel skóre střelou z 20 metrů a konečný výsledek stanovil Ailton, jenž před svým půlročním tureckým angažmá působil právě v Gelesenkirchenu. Duel plný faulů odehrál v dresu vítězů i český záložník David Jarolím, jenž jako jeden ze sedmi fotbalistů na trávníku dostal žlutou kartu.

Poprvé v sezoně nastoupil k bundesligovému utkání za Bielefeld bývalý český reprezentant Petr Gabriel, jenž vypadl dlouhodobě ze hry po operaci kolena. Arminia díky trefě Albánce Fatmira Vaty z páté minuty vyhrála 1:0 v Hannoveru a udělala důležitý krok k záchraně v bundeslize.

Německo - 28. kolo:
Schalke - Hamburk 0:2 (57. Van der Vaart, 80. Ailton), Hannover - Bielefeld 0:1 (5. Vata).